30 Maj 2024

Fotele dla graczy – ranking

Fotele dla graczy powinny być przede wszystkim wygodne. Jaki model wybrać z dostępnych propozycji na rynku?

1
ranking-photo
Grospol Ergohuman BT fotel obrotowy

Fotele Ergohuman w serii BT to ergonomiczne, wytrzymałe urządzenia, które od wielu lat obecne są na międzynarodowych rynkach. Posiadają szereg ergonomicznych rozwiązań zapewniających komfort pracy. Do najważniejszych z nich należą: dynamiczne podparcie kręgosłupa lędźwiowego, regulowany zagłówek, wyprofilowane oparcie z regulacją wysokości, podłokietniki wielopłaszczyznowe, regulacja głębokości siedziska, mechanizm ruchu synchronicznego. Ergohuman to także nowoczesne rozwiązanie funkcjonalne, w skład którego wchodzi między innymi znany już z serii IOO joystick, który reguluje podstawowe funkcje krzesła: wysokość siedziska, głębokość siedziska, pochylenie oparcia względem siedziska.

Ergohuman jest wyposażony w synchroniczny mechanizm ruchu. Po zwolnieniu zatrzasku (za pomocą joysticka) oparcie odchyla się synchronicznie z siedziskiem, symulując ruch Użytkownika na krześle. Odchylenie oparcia w celu dopasowania do ruchu pleców użytkownika jest znacznie wyraźniejsze i szybsze niż ruch siedziska. Opór oparcia przy odchylaniu jest regulowany, co pozwala na dopasowanie go do wagi użytkownika. Użytkownik może również w dowolnym momencie zablokować wybraną pozycję odchylenia oparcia i siedziska. Mechanizm pozwala również na regulację głębokości siedziska, czyli jego odległości od oparcia. Dzięki tej funkcji funkcje oparcia będą dostępne zarówno dla niskich, jak i wysokich użytkowników, a przód siedziska nie będzie uciskał ud.

2 086,70 zł

Kup teraz
2
ranking-photo
Grospol Ergohuman BS fotel obrotowy

Fotel ma wszystkie cechy modeli Ergohuman. W wersjach BS siedzisko i oparcie obite jest praktyczną, niezwykle przyjemną w dotyku siatką MESH o wysokiej odporności na ścieranie. Wymiary krzesła:

 • - Wysokość krzesła: 115-129 cm.
 • - Szerokość krzesła: 43 - 67 cm.
 • - Wysokość siedziska: 45 - 54 cm
 • - Szerokość siedziska: 50 cm
 • - Głębokość siedziska: 44 - 49 cm
 • - Wysokość oparcia z zagłówkiem: 71 - 76 cm
 • - Szerokość pleców: 52 cm

Fotel wyposażony jest w podłokietnik regulowany w 4 rozmiarach. System w górę i w dół pozwala na regulację jego wysokości tak, aby przedramię znajdowało się pod kątem 90 stopni do ciała, co znacznie rozluźnia mięśnie pleców podczas długotrwałej pracy w pozycji siedzącej. Zakres regulacji wysokości podłokietników - 7 cm. Odległość między poduszką a siedziskiem pozwala na regulację odległości między podłokietnikami zarówno dla osób niskich, jak i wysokich. Odległość od poduszki do oparcia pozwala na dopasowanie jej do długości przedramienia użytkownika. Kąt nachylenia padów mieści się w granicach +/- 15 stopni, kierunek padów do wewnątrz siedziska ułatwia pisanie na klawiaturze, a kierunek ich na zewnątrz ułatwia wstawanie z krzesła.

2 022,49 zł

Kup teraz
3
ranking-photo
Unique Dynamiq V3 fotel gamingowy

Siedzisko i oparcie są obite ekoskórą z pomarańczowymi wstawkami z tkaniny. Podłokietniki można regulować w czterech kierunkach. Podstawa z lakierowanego metalu. Dodatkowe podpory - w odcinku lędźwiowym i szyjnym kręgosłupa. Wielofunkcyjny mechanizm pochylania. O komfort podczas gry można zadbać na wiele sposobów, a jednym z najbardziej efektywnych okazuje się zakup profesjonalnego krzesła dla graczy. Ergonomiczny fotel gamingowy Dynamiq V3 zapewnia zarówno komfort podczas gry, jak i doskonale wpasuję się do designu pomieszczenia.

 • - Regulowane podłokietniki (góra-dół, przód-tył, pochylenie na boki, szerokość)
 • - Mechanizm MULTIBLOCK
 • - Siedzisko i oparcie tapicerowane ekoskórą i dodatkami z tkaniny
 • - Niezależna regulacja pochylenia oparcia względem siedziska
 • - Dodatkowe nogi podporowe w odcinku lędźwiowym i szyjnym
 • - Podstawa wykonana z lakierowanego metalu
 • - Maksymalne obciążenie 130 kg
 • - Kolor: czarno-czerwony.

1 109,00 zł

Kup teraz