30 Maj 2024

Biurowe budki telefoniczne - jak wybrać najlepszą dźwiękoszczelną budkę w biurze

img

Aranżacje wnętrz

Biurowe budki telefoniczne - jak wybrać najlepszą dźwiękoszczelną budkę w biurze


Sprawdź ofertę foteli obrotowych

Fotel obrotowy Unique Viper Kup teraz
Fotel obrotowy Profim Xenon Kup teraz
Fotel obrotowy Grospol Ergohuman BS Kup teraz

Co jest największą zmorą pracownika w open space? Rozmowa przez telefon ze współpracownikiem. Bywa rozpraszająca, męcząca i zmniejsza efektywność. W takich sytuacjach nie zawsze zdają egzamin przegrody biurowe, które oddzielają od siebie poszczególne biurka. Świetnym rozwiązaniem jest dodatkowe wygłuszenie, np. kabiny dźwiękoszczelne lub biurowe budki telefoniczne.

Z raportu Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego "Zdrowe Zielone Biura" (z czerwca 2018 roku), wynika, że akustyka jest najpoważniejszym problemem w polskich biurach. 44 proc. pracowników open space przeszkadza hałas. 55 proc. pracowników open space skarży się na rozmowy telefoniczne sąsiadów. 48 proc. przeszkadza też niemożność prowadzenia rozmowy przez telefon w sposób niesłyszalny.

Jak stworzyć trochę ciszy w biurze?

Nie jest konieczne przemeblowanie całego biura. Zamiast tego można pomyśleć o wygłuszeniu pomieszczenia, w którym mieści się kilkanaście osób. Możesz wykorzystać jedno z najnowocześniejszych rozwiązań akustycznych - mobilne kabiny wygłuszające Hush Phone.

Budka telefoniczna do biura

W zależności od potrzeb można mieć jedną, dwie lub trzy. Kompaktowa budka akustyczna jest zbliżona wielkością i wyglądem do budki telefonicznej. Rozwiązuje problem, który najbardziej frustruje pracowników open space: brak kontroli nad tym, co słyszą Twoje i innych uszy podczas rozmowy przez telefon. Dzięki temu udogodnieniu w miejscu pracy pracownicy mogą w razie potrzeby akustycznie odizolować się od innych.

Dowiedz się, jak wygłuszyć pomieszczenie typu open space

Dźwiękoszczelne kabiny do projektowania biur

Jeśli chodzi o aranżację, pomieszczenia akustyczne Hush Phone są bardzo "wdzięcznym" rozwiązaniem. To uniwersalne, wygodne, ergonomiczne i atrakcyjne wizualnie rozwiązania, które z łatwością wpasują się w niemal każde wnętrze. Ale, krok po kroku

 • Hush Phone jest niewielkich rozmiarów. Ma niewielkie rozmiary i można go umieścić niemal wszędzie.
 • Te jednoosobowe kabiny dźwiękoszczelne świetnie sprawdzają się w połączeniu. Dobrze umieszczony Hush Phone może zwiększyć komfort otwartych przestrzeni, wyciszając je i wizualnie dzieląc na mniejsze strefy pracy. Stwarza to poczucie prywatności dla pracowników.
 • Ponieważ jest lekki, łatwo można zaaranżować taką biurową budkę telefoniczną. W każdej chwili można też zmienić jej aranżację, dostosowując ją do potrzeb biura.
 • Ta propozycja aranżacyjna jest na tyle uniwersalna i "nienachalna", że sprawdzi się w wielu stylach aranżacyjnych. Bliżej jej jednak do wystroju nowoczesnego niż wnętrz o silnym, tradycyjnym charakterze. Dużym atutem jest bogata kolorystyka. Można wybierać spośród wielu faktur i kolorów zewnętrznych i tapicerowanych części Telefonu Hush. Dostępne są zarówno propozycje bieżące, odzwierciedlające aktualne trendy, jak i propozycje stałe.
 • Ponieważ kabina wykonana jest ze szkła, bez problemu wtapia się w każde otoczenie. Aplikacja mobilna MSO PLAN, dostępna w App Shopie, pozwala na "przymierzenie" dowolnej Hush Phone w obrębie biura. Dzięki temu można zobaczyć, jak kabina wygląda w poszczególnych biurach i jaki kolor jest najlepszy.

Dowiedz się, jak urządzić przestrzeń coworkingową

Telefon Hush - nowoczesny i ergonomiczny

Co sprawia, że biurowa budka telefoniczna jest tak wyjątkowa, że jest "po prostu czystą przyjemnością", jak to określają użytkownicy Hush Phone - projektu, który notabene został nagrodzony TOP DESIGN Award 2017.

 • Choć kabina jest niewielka, jej konstrukcja sprawia, że jest mocna, wygodna i nie klaustrofobiczna. Hush Phone jest wizualnie zintegrowany z przestrzenią, w której się znajduje, przez dwie szklane ściany.
 • Wnętrze jest oświetlone energooszczędnymi, przyjaznymi dla oczu lampami LED, które włączają się, gdy pracownik wchodzi do kabiny. Następnie wyłączają się, gdy wychodzi. Nie musisz o niczym pamiętać.
 • Budka telefoniczna Hush posiada również wydajny system wentylacji, który włącza się automatycznie, dzięki czemu użytkownik może pracować i koncentrować się w optymalnych warunkach.
 • Budka jest bardzo praktyczna. Budka posiada ergonomiczną półkę oraz rozkładany stolik, na którym można postawić laptopa, lub robić notatki podczas rozmowy. Jest też gniazdko elektryczne i wejście USB, dzięki któremu można naładować telefon. Można ją zamówić z wygodnym hokerem.
 • Hush Phone skutecznie blokuje źródła hałasu. Skutecznie izoluje użytkownika od bodźców zewnętrznych i nie pozwala dźwiękom wydostać się na zewnątrz. Ściany są nieprzeniknione dzięki panelom dźwiękoizolacyjnym i szkłu wyciszającemu.
 • Wnętrze jest nie tylko dźwiękoszczelne, ale i przytulne. Wnętrze jest miękkie i kojące, o stonowanej kolorystyce, która sprzyja wyciszeniu, koncentracji i nie męczy oczu. Ściany wyłożone są miękką, przyjemną w dotyku tkaniną, a na podłodze znajduje się wykładzina dywanowa.

To świetne warunki do prowadzenia konferencji, poufnej rozmowy czy negocjacji przez telefon - są bezstresowe, sprzyjają skupieniu, a to bardzo ważne. Według badania Ipsos 95% ankietowanych pracowników ceni sobie możliwość wykonywania zadań zawodowych przy zachowaniu prywatności w miejscu pracy.

Dowiedz się, jak rozmieścić ścianki działowe w biurze

Źródła

 • http://hushoffice.com/wp-content/uploads/2018/06/Hush_Phone_Broszura_PL.pdf
 • https://plgbc.org.pl/zdrowe-biuro-czyli-dlaczego-w-polskich-biurowcach-akustyka-wymaga-poprawy/
 • https://praca.money.pl/wiadomosci/artykul/open-space-praca-pracownicy-efektywnosc-pracy,173,0,2377389.html

Marek RychterMikomaxMarketing Manager


Sprawdź ofertę mebli biurowych i gabinetowych

Biurko mdd Ogi A Kup teraz
Biurko elektryczne Wuteh Sky Kup teraz
Fotel Profim Sorriso 10V fotel Kup teraz