14 Lipiec 2024

3 Filary: Projektowanie biura dla kreatywności

img

Aranżacje wnętrz

3 Filary: Projektowanie biura dla kreatywności


Sprawdź ofertę foteli obrotowych

Fotel obrotowy Unique Viper Kup teraz
Fotel obrotowy Profim Xenon Kup teraz
Fotel obrotowy Grospol Ergohuman BS Kup teraz

Winston Churchill powiedział: "My kształtujemy budynki, a potem nasze budynki kształtują nas". Jak możemy zaprojektować biuro, aby sprzyjało kreatywności?

Projektowanie biura pod kątem kreatywności - Tl;dr

  1. Wspólność. Twoje strefy społeczne w biurze powinny być wzorowane na angielskich kawiarniach z XVII/XVIII wieku. Zbierz ludzi ze wszystkich funkcji nad czymś wspólnym, takim jak kawa czy rozrywka. Kiedy zderzają się paradygmaty, rodzi się kreatywność. Rezultatem jest rozprzestrzenianie się wiedzy i zapylanie krzyżowe. Pod względem intelektualnym, żywe rozmowy w biurowych wodopojach (jak w dobrze wyposażonej kawiarni), mogą być bardzo odżywcze.
  2. Odosobnienie. Zapewnij odosobnione miejsca dla pracowników, aby mogli odizolować się od siebie w razie potrzeby. Odosobnione przestrzenie powinny być spokojne, opanowane i wyglądać na spokojne. Nadają się zarówno do samodzielnej pracy, jak i do odpoczynku. Są wolne od metaforycznego hałasu.
  3. Zwinność. Elastyczne umeblowanie pozwala pracownikom na szybkie poruszanie się i interakcję z miejscem pracy, łatwo dokonując korekt. Ikoniczny Budynek 20 jest doskonałym przykładem znaczenia elastyczności w projektowaniu miejsca pracy. Budynek 20 był niezwykle zwinnym budynkiem, w którym dokonano wielu przełomowych odkryć. Mieszkańcy mogli modyfikować jego wnętrze, aby dostosować je do swoich potrzeb.

Kreatywność, która jest ulotna i delikatna, to żywa rzecz. Pojawia się poprzez naturalne gromadzenie się i samoizolację, których doświadczają pracownicy, przemieszczając się po swoich miejscach pracy w koci sposób, aby zaspokoić swoje potrzeby. Nie da się jej wymusić ani oszukać. Tylko projekt może do tego zachęcić.

- mówi Eliza Donek, Product Manager, Mikomax.

Filar 1: Jedność. Socjalizacja zaczyna się od ustawienia przez Ciebie sceny.

"Najbardziej kreatywne przestrzenie to te, które nas łączą. Jonah Lehrer, autor, który zgłębił proces twórczy w wielu książkach i utworach myślowych, twierdzi, że to ludzkie tarcie wywołuje iskry.

Weźmy pod uwagę angielskie kawiarnie z XVII i XVIII wieku.

Witalność społeczna. Eklektyczny - Połączenie odmiennych stylów (np. w przypadku biura - wiele działów).

Nieprzewidywalny. Z zapałem. Londyńska kawiarnia była naprawdę inspirująca.

Była motorem innowacji, który przyniósł Oświecenie. Pielęgnuje organiczny wzrost poczucia wspólnoty, która może produkować błyskotliwość.

Jak stworzyć szum innowacji, który dorównuje londyńskim kawiarniom? Zbierz ludzi wokół czegoś, co ich łączy, np. kawy lub sportu. Centralna lokalizacja, być może kawiarnia lub sklep z kawą, z modułami zasilania i różnymi ustawieniami mebli, to świetne miejsce do gromadzenia ludzi. Powinno to być miejsce, do którego ludzie chcą chodzić i gdzie mogą pracować, jeśli mają dobry pomysł.

- Eliza Donek, kierownik produktu w firmie Mikomax.

Kiedy paradygmaty są połączone, dzieje się magia.

Kluczem do kreatywności jest wzajemne zapylanie i przekazywanie wiedzy. Czasami, gdy pracownicy gubią się w chaszczach i potrzebują pewnej perspektywy, alternatywny sposób patrzenia na sprawy przez kolegów może pomóc im dostrzec szerszy obraz.

Jakie jest najlepsze miejsce spotkań Twojego zespołu? Tej przestrzeni należy poświęcić więcej uwagi i przemyśleń.

Jakie są ulubione aspekty ich ulubionego wodopoju? Co można zrobić, aby ją ulepszyć? Na podstawie otrzymanych informacji zwrotnych, zaprojektuj wszelkie modernizacje. Chcesz stworzyć spotkanie umysłów - ludzi z różnych dziedzin i doświadczeń spotykających się ze sobą - pracowników ze wszystkich działów i funkcji mieszających się i tworzących synergię.

Możesz uwzględnić hałas, kreśląc różne opcje akustyczne, od kabin po przegrody.

Dyskurs był kluczem do stworzenia innowacyjnych przestrzeni. Otwarte biura mogą utrudniać wygłaszanie mowy. Kabiny Hushoffice zapewniają gwarantowaną prywatność mowy i pozwalają rówieśnikom na swobodną komunikację bez przeszkadzania innym. Pomocne będą różne ekrany, płyty sufitowe i panele ścienne.

Filar #2: Odosobnienie. Umożliwiają pracownikom odizolowanie się od siebie.

Chociaż pogawędki mogą pobudzić wyobraźnię, są kroki, które wymagają skupienia i niezależnej uwagi. Pomysły muszą się również inkubować w czasie.

Pracownicy powinni mieć możliwość zrobienia sobie przerwy w pracy, aby głęboko przemyśleć i zintegrować swoje myśli.

Takie przestrzenie są ciche i wolne od bałaganu. Nie muszą być przypisane, ale powinny sprawiać wrażenie osobistych. Pracownik nie powinien się wahać, by zażądać przestrzeni, zadomowić się w niej i samodzielnie rozwiązywać skomplikowane problemy. Dostępność, komfort i wygoda są kluczowe.

Pracownik może w samotności przepracować problemy związane z jego myśleniem.

Pod względem akustycznym, wizualnym i architektonicznym powstaje poczucie odosobnienia. Przestrzeń jest spokojna i pogodna, a także daje poczucie spokoju. Pozwala osobie, która ją zajmuje, pozwolić swojemu umysłowi błądzić (lub pociągnąć za jego lejce), z niepodzielną koncentracją, bez przerw. Są one chronione przed metaforycznymi hałasami.

Pamiętaj, że momenty eureki często pojawiają się, gdy jesteśmy zrelaksowani.

Eureka! Nagła jasność. Kiedy informacje krzepną w przełomowy moment. Dzieje się tak, gdy jesteśmy unplugged i często w samotności. Możesz poświęcić kilka prywatnych przestrzeni w biurze na relaks. Pracownicy znajdą miejsce, w którym będą mogli się zrelaksować i odpocząć od pracy. To się nazywa "Eureka!"

Filar #3: Zwinność. Twój zespół powinien mieć możliwość swobodnego poruszania się po biurze.

Elastyczne rozwiązania mogą uczynić Twoje biuro zwinnym. Dzięki temu pracownicy będą mogli swobodnie poruszać się po całym biurze, łatwo dokonując korekt.

Kreatywność jest nieprzewidywalna. Możesz za nią nadążyć, będąc zwinnym w biurze.

Jest to tak proste, jak umiejętność przestawiania ścianek działowych w celu ich tymczasowego oddzielenia. Rówieśnik może wymyślić nietypowe rozwiązanie, jakkolwiek dziwnie to brzmi. Chcą go natychmiast narysować, ale potrzebują komfortu prywatnej, intymnej przestrzeni. Mogą stworzyć taką przestrzeń dzięki zwinnym ściankom działowym, takim jak SONIQ.

Elastyczne biuro tworzy dynamiczną relację między jego pracownikami a nim samym.

Pracownicy mają możliwość modyfikacji miejsca pracy do własnych upodobań. Pracownicy mają poczucie własności nad miejscem pracy. Są w stanie dostosować swoje środowisko pracy, aby osiągnąć większą wydajność i lepsze wyniki.

Zwinność polega na tych kilku możliwościach, które pozwalają na swobodę.

Pracownik podnosi się, aby stanąć przy swoim biurku o regulowanej wysokości. To daje mu abstrakcyjny obraz problemu, który pomaga go rozwiązać. Mogą również zmienić położenie ścianek działowych w centrum konferencyjnym, aby zapewnić więcej prywatności platformom spotkań, które są zawsze nieśmiałe, ale mają świetny wgląd.

Pracownicy, którzy są ograniczeni do stałego układu, podlegają tylko jego ograniczeniom. Może to prowadzić do niskiego morale, spadku wydajności, a nawet rozczarowania, zwłaszcza jeśli przestrzeń nie jest ergonomiczna. Ważne jest, aby układ był jak najłatwiejszy do przebudowy. Na każdym kroku wybieraj meble modułowe, ruchome i regulowane.

- mówi Eliza Donek, Product Manager, Mikomax.

Kultowy budynek 20 jest doskonałym przykładem na to, jak ważna jest zwinność w projektowaniu miejsca pracy.

Budynek 20 był jedną z najbardziej innowacyjnych przestrzeni w historii współczesnej. Był świadkiem wielu zmieniających świat innowacji. Jego najbardziej charakterystycznym aspektem, jeśli spojrzeć na niego przez pryzmat planowania przestrzeni, była jego zwinność. Naukowcy, którzy tam pracowali, mogli swobodnie zmieniać jego układ, ponieważ był on tymczasowy.

Budynek 20 nie był statyczny ani pozbawiony życia. Był ożywiony przez swoich mieszkańców.

Koncepcja ta może być zastosowana w biurze poprzez użycie ruchomych ścianek działowych, regulowanych biurek typu sit stand lub modułowych systemów ławek. Te elastyczne rozwiązania dają pracownikom większą kontrolę nad ich przestrzenią.

Współczesne biuro powinno czuć, że żyje.

Salonik tętniący rozmową, podusia tłumiąca hałas i ruch bez wysiłku. To jest idealna równowaga. Kreatywność jest w ruchu. Należy zachęcać do socjalizacji, przy czym przez cały czas należy zachować odosobnienie i poruszać się między nimi, po prostu żeglować.

Projektowanie biura dla kreatywności - Tl;dr

  1. Wspólność. Twoje strefy społeczne w biurze powinny być wzorowane na angielskich kawiarniach z XVII/XVIII wieku. Zbierz ludzi ze wszystkich funkcji nad czymś wspólnym, takim jak kawa lub rozrywka. Kiedy zderzają się paradygmaty, rodzi się kreatywność. Rezultatem jest rozprzestrzenianie się wiedzy i zapylanie krzyżowe. Pod względem intelektualnym, żywe rozmowy w biurowych wodopojach (jak w dobrze wyposażonej kawiarni), mogą być bardzo odżywcze.
  2. Odosobnienie. Zapewnij pracownikom odosobnione miejsca, w których będą mogli odizolować się od siebie w razie potrzeby. Odosobnione przestrzenie powinny być spokojne, opanowane i wyglądać na spokojne. Nadają się zarówno do samodzielnej pracy, jak i do odpoczynku. Są wolne od metaforycznego hałasu.
  3. Zwinność. Elastyczne umeblowanie pozwala pracownikom na szybkie poruszanie się i interakcję z miejscem pracy, łatwo dokonując korekt. Ikoniczny Budynek 20 jest doskonałym przykładem znaczenia elastyczności w projektowaniu miejsca pracy. Budynek 20 był niezwykle zwinnym budynkiem, w którym dokonano wielu przełomowych odkryć. Mieszkańcy mogli modyfikować jego wnętrze, aby dostosować je do swoich potrzeb.

Projektowanie środowisk pracy sprzyjających kreatywności - często zadawane pytanie

Czy stół STAND-UP R z regulacją wysokości jest zasilany elektrycznie czy ręcznie?

STAND UP R może być użyty do zasilania biurka zasilanego ręcznie.

Czy istnieją różne kolory ekranów akustycznych TREE?

Tak!!! Możesz znaleźć je wszystkie tutaj.

Jak wysoki jest dzielnik przestrzeni SONIQ?

System podziału przestrzeni SONIQ występuje w 20 rozmiarach. Możesz zobaczyć je wszystkie na stronie produktu.


Sprawdź ofertę mebli biurowych i gabinetowych

Biurko mdd Ogi A Kup teraz
Biurko elektryczne Wuteh Sky Kup teraz
Fotel Profim Sorriso 10V fotel Kup teraz