27 Luty 2024

Wall-S Wolnostojąca ścianka biurowa - bezpieczna praca w otwartej przestrzeni

img

Aranżacje wnętrz

Wall-S Wolnostojąca ścianka biurowa - bezpieczna praca w otwartej przestrzeni


Sprawdź ofertę foteli obrotowych

Fotel obrotowy Unique Viper Kup teraz
Fotel obrotowy Profim Xenon Kup teraz
Fotel obrotowy Grospol Ergohuman BS Kup teraz

Podczas gdy biuro domowe jest nadal preferowanym sposobem wykonywania obowiązków w wielu firmach, coraz więcej biur jest otwieranych dla swoich pracowników. Ważne jest, aby podjąć dodatkowe środki ostrożności, aby zapewnić bezpieczeństwo w przypadku wybuchu epidemii. Pracodawca musi teraz zwrócić większą uwagę na wiele rzeczy, na które wcześniej nie zwracał uwagi. Przykładem są ścianki działowe w biurach. Wcześniej były one używane do ochrony prywatności pracowników, ale teraz można oddzielić od siebie ludzi w biurze. Jak wykorzystać ścianki działowe do oddzielenia biurek, aby zapewnić pracownikom bezpieczeństwo?

Największym wyzwaniem jest open space w nowej rzeczywistości pracy biurowej

Polskie prawo mówi, że pracodawcy są zobowiązani do zapewnienia pracownikom bezpieczeństwa i higieny pracy. W tegorocznej ocenie ryzyka zawodowego uwzględniono również zagrożenie SARS-CoV-2 . Zmusza to pracodawcę do podjęcia nowych działań profilaktycznych. Centralny Instytut Ochrony Pracy przygotował wytyczne, które przedstawiają jak zorganizować pracę w biurze, aby zapewnić bezpieczeństwo wszystkim pracownikom. Na czele listy znajduje się obowiązkowa dezynfekcja wszystkich miejsc pracy i rąk. Ważna jest również zasada odległości. Jest ona najtrudniejsza dla pracodawców, ponieważ open

space oznacza, że przestrzeń ułatwia komunikację między pracownikami. Nowa rzeczywistość jest taka, że pracownicy muszą być oddaleni od siebie o co najmniej 1,5 metra. Bezpieczniej i wygodniej jest umożliwić pracownikom pracę w osobnych pomieszczeniach. Nie jest to jednak możliwe w dużych biurach, w których pracuje wiele osób. Jak powinna być zorganizowana przestrzeń biurowa typu open space?

Sprawdź także: Bezpieczna praca w biurze po COVID-19

Jak dostosować open space do nowej rzeczywistości?

Stanowiska pracy typu open space powinny być ustawione w taki sposób, aby zachować dystans między pracownikami. Jeśli to możliwe, należy je urządzić tak, aby pracownicy nie stali naprzeciwko siebie. Aby pracownicy mogli bezpiecznie wykonywać swoje zadania, dobrym pomysłem są przegrody oddzielające biurka. Należy zwrócić uwagę nie tylko na rozmieszczenie biurek, ale również na ciągi komunikacyjne. W miejscach, gdzie ludzie grupują się razem, warto dodać oznakowanie wskazujące kierunek ruchu.

Przeczytaj: Projekt biura typu open space - jak go zrealizować?

Fotoprzegrody służą do oddzielenia biurek od osób pracujących twarzą w twarz.

Ścianki wolnostojące Wall-S - indywidualne miejsce pracy w przestrzeni wspólnej

W czasach przedpaństwowych ścianki działowe były uważane za przestarzałe. Choć ścianki działowe pozwalały na wydzielenie poszczególnych stanowisk pracy w biurze, współczesne firmy chętniej aranżują swoje biura w inny sposób. Wysokie biurowe ścianki działowe nie sprzyjały swobodnej komunikacji i otwartości. Koronawirus zmienił sytuację diametralnie. Praca zespołowa została zredukowana do minimum, a komunikacja między pracownikami ograniczyła się do bezpieczeństwa. Ściany akustyczne mogą być wykorzystane do tworzenia stref w otwartych przestrzeniach i stanowić alternatywę dla posiadania oddzielnych pomieszczeń dla pracowników. Nie musi to być kosztowny i skomplikowany remont. Nadal możesz mieć bezpieczną i wygodną przestrzeń biurową. Możesz stworzyć oddzielne obszary robocze i wspólne przestrzenie za pomocą specjalnie zaprojektowanych ścianek działowych. Biurowe ścianki działowe Wall-S wyróżniają się na tle innych opcji jakością wykonania, mobilnością i możliwością dostosowania do indywidualnych potrzeb.

Walls-S - bezpieczeństwo i funkcjonalność

Chociaż ściana działowa w biurze służyła swojemu celowi, ważne jest, aby rozważyć, do czego będzie używana przed zakupem. Wysoka ściana w biurze jest najlepszym rozwiązaniem, ponieważ pracownicy są narażeni na ryzyko. Możesz stworzyć prywatną przestrzeń między każdym pracownikiem, instalując takie ściany. Chociaż mogą one utrudniać komunikację, pracownicy mogą nadal koncentrować się na swojej pracy bez rozpraszania. Dolna ścianka biurowa zmniejsza rozproszenie uwagi, ale nie izoluje całkowicie pracownika od jego "sąsiada". Jest to dobre rozwiązanie dla biurek, które są oddalone od siebie o mniej niż 2 metry i chcesz zapewnić pracownikom prywatność bez ograniczania ich przestrzeni.

Zdjęcie: Ścianki działowe dla biura: Prywatność, Wygłuszenie, Bezpieczeństwo

Wolnostojąca ścianka działowa zapewniająca prywatność i ochronę akustyczną

Wall-S to ściana akustyczna, która może być stosowana do ochrony pracowników przed niepożądanymi dźwiękami otoczenia. Powszechne jest, że biura na planie otwartym emitują specyficzne odgłosy. Należą do nich dźwięki rozmów współpracowników, wideokonferencji z klientami, a także brzęk kluczy i odgłosy pracy urządzeń biurowych. Pogłos może być nie do zniesienia, jeśli dźwięki odbijają się bez przeszkód od ścian i okien. Rozwiązanie jest proste i nie kosztuje wiele. Dobrze postawiona ścianka działowa nie tylko zatrzyma dźwięk, ale również ochroni prywatność pracowników. Dzięki temu pracownicy będą mogli pracować w ciszy i spokoju nawet w dużych otwartych przestrzeniach, co jest kluczowe dla produktywności. Jest to dobre rozwiązanie z punktu widzenia bezpieczeństwa i ochrony przed koronawirusami. Regularna dezynfekcja stanowisk pracy, oraz zachowanie odosobnienia sprawiają, że praca w open space'ach jest łatwa i bezproblemowa, nawet podczas pandemii.

Efektywna praca w odosobnieniu

Hałas w biurze może być głównym wrogiem produktywności! Trudno jest się skupić z powodu ciągłych szmerów rozmów i innych dźwięków biurowych. Może to prowadzić do zmniejszenia efektywności. Jeśli nie słyszysz rozmów współpracowników, może być trudno przeprowadzić poważną rozmowę z klientami lub skupić się na projekcie. Stworzenie specjalnych stref skupienia za pomocą ścianek działowych może poprawić produktywność. Na poziom koncentracji pracowników wpływa hałas. Wiele osób wraca do pracy z obawami o możliwość zarażenia się koronawirusem. Muszą również wziąć pod uwagę fakt, że mogą nie być w stanie pracować zdalnie ze swoich domów. Pracownicy będą czuli się bezpieczniej, gdy będą pracować z ogrodzonego terenu. Pomoże im to zachować wymagany dystans i zwiększy poczucie bezpieczeństwa. Takie rozwiązanie daje również możliwość aranżacji biura według aktualnych potrzeb.

Sprawdź wolnostojący znak ścienny Wall-S

Przygotuj się na

Newsletter

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich...

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu przesyłania mi treści marketingowych (informacji handlowych), w tym informacji o promocjach dotyczących MIKOMAX Spółka z o.o. ul. Dostawcza 4, 93-231 Łódź.

Oświadczam, że zapoznałem się z informacją...

Oświadczam, że zapoznałem się z Polityką prywatności oraz zapoznałem się z informacjami o administratorze danych i zasadach ich przetwarzania. Rozumiem również prawa i obowiązki osób, których dane dotyczą, wynikające z RODO.

Zarejestruj się!


Sprawdź ofertę mebli biurowych i gabinetowych

Biurko mdd Ogi A Kup teraz
Biurko elektryczne Wuteh Sky Kup teraz
Fotel Profim Sorriso 10V fotel Kup teraz