27 Luty 2024

Zasady wyboru i dbania o biurko gamingowe

img

Aranżacje wnętrz

Zasady wyboru i dbania o biurko gamingowe


Sprawdź ofertę foteli obrotowych

Fotel obrotowy Unique Viper Kup teraz
Fotel obrotowy Profim Xenon Kup teraz
Fotel obrotowy Grospol Ergohuman BS Kup teraz

O czym warto pamiętać, a co najlepiej unikać podczas wybierania biurka gamingowego? Biurko dla gracza to coś, bez czego początkowo umie się obejść, ale z czasem na pewno odczuje jego brak. Nie jest to jednak tani sprzęt, dlatego warto wybrać go świadomie.

Podstawy

Najpierw należy zwrócić uwagę na rozmiar biurka gamingowego. Powinno ono być dopasowane wielkością oraz wysokością do pomieszczenia z grami. Dobrze wybrać sprawdzonego producenta. Znaczenie ma też design. Pozwoli z dumą patrzeć na swoje stanowisko do grania.

Rozmiar biurka gamingowego

Graczom potrzebne jest więcej miejsca niż pozostałym pracownikom. Na blacie zwykle musi być kilka monitorów, myszka, klawiatura i inne akcesoria. Biurko do gier powinno mieć co najmniej 60 × 120 cm. Jeśli przestrzeń na to pozwala, lepiej zainwestować w jeszcze większy mebel. Poza wielkością liczy się wysokość.

W 2020 r Opera GX przeprowadziła badania na temat czasu, jaki fani gier spędzają przed komputerem. Oto wyniki:

  • 31% graczy gra w gry od 3 do 4 h dziennie;
  • 30% ankietowanych uważa, że przed komputerem spędza od 5 do 6 h;
  • 39% graczy uznaje, że gry zajmują im więcej niż 7 h dziennie.

Widać, że gracze spędzają dużo czasu przed komputerem, dlatego trzeba zadbać o właściwą pozycję podczas rozgrywek – blat musi być na właściwej wysokości. Dobrym wyborem będzie biurko regulowane. Pozwala ono na granie w pozycji zarówno stojącej, jak i siedzącej.

Rynek oferuje też biurka regulowane manualnie bądź elektrycznie. Te drugie są droższe, ale bardzo wygodne, np. biurko gamingowe od Fly-Desk.com pozwala na regulację tylko za pomocą jednego przycisku. W pamięci da się zapisać 3 ulubione pozycje. Ten rodzaj biurka sam podpowie, kiedy gracz powinien zmienić pozycję.

Wysokiej jakości materiały

Wszyscy producenci biurek gamingowych zapewniają, że używają najwyższej jakości materiałów. Nie zawsze jednak tak jest. Warto zwrócić uwagę na te materiały. Dobre biurka są wykonywane np. z płyty MDF, albo płyty CDF. Obydwa te materiały są świetne, bo wykazują odporność na zadrapania i wilgoć.

Ważny jest też sposób łączenia elementów w biurku. Jeśli mamy niedokręcony stelaż lub krzywe śrubki, to biurko nie tylko źle wygląda, ale też wpływa to na funkcjonalność mebla. Może ono np. chwiać się lub wydawać nieprzyjemne dźwięki.

Design biurka gamingowego

Wygląd biurka gamingowego nie jest najważniejszy, ale przyjemny design nie jest bez znaczenia. Dobrze, jeśli wygląd mebla pasuje do wnętrza. Najlepsze są uniwersalne kolory, które pasują do wszystkiego. Warto też zwrócić uwagę na detale. Różne otwory i przyciski powinniśmy zamaskować, by nie psuły ogólnego wizerunku. Część modeli jest wyposażona w oświetlenie LED, które chroni oczy w czasie gry w nocy poprzez rozproszenie uwagi spojrzenia.

Funkcjonalność na biurku

Odpowiednie biurko pozwala wszystko pomieścić. Jeśli mamy bałagan na biurku, to rozpraszamy się podczas gry i wzmacniamy uczucie stresu. Lepiej wybrać większy mebel od mniejszego.

Porządek pomagają utrzymać akcesoria, takie jak:

- ładowarka indukcyjna nadblatowa - pozwalająco szybko doładować telefon bez konieczności poszukiwań kabla USB,- mediaport, tj. dodatkowy port, zwykle posiadający dwa wejścia USB i dwa gniazda zasilające z bolcem uziemiającym (przez co nie trzeba się schylać w celu podłączenia urządzenia do prądu);- podwójne ramię do monitora, umożliwiające wysokość regulacji i zmiany pozycji;

- oświetlenie LED (o ile nie jest wbudowane), nie tylko chroniące oczy, ale też podkreślające design biurka  

 


Sprawdź ofertę mebli biurowych i gabinetowych

Biurko mdd Ogi A Kup teraz
Biurko elektryczne Wuteh Sky Kup teraz
Fotel Profim Sorriso 10V fotel Kup teraz