14 Lipiec 2024

Jak urządzić biuro dla małej firmy?

img

Aranżacje wnętrz

Jak urządzić biuro dla małej firmy?


Sprawdź ofertę foteli obrotowych

Fotel obrotowy Unique Viper Kup teraz
Fotel obrotowy Profim Xenon Kup teraz
Fotel obrotowy Grospol Ergohuman BS Kup teraz

Mało kto może sobie pozwolić na osobne biuro w typowym mieszkaniu, w którym nie zawsze jest wystarczająco dużo miejsca nawet na zwykły stolik o standardowej wielkości. Większość osób decydująca się na biuro w domu musi de facto pracować w kuchni, sypialni lub salonie. Jednak biuro domowe może być zorganizowane w sposób wygodny i funkcjonalny.

Stwórz przestrzeń

Wyposaż swoje miejsce pracy, aby jak najlepiej wykorzystać przestrzeń do produktywności. Wewnątrz obszaru roboczego warto stworzyć trzy strefy: faktyczny obszar roboczy (gdzie siedzisz i pracujesz), obszar referencyjny (gdzie przechowujesz dokumenty, książki i inne materiały robocze) oraz obszar zasobów / system magazynowania (zapasy papieru i materiały biurowe). Jeśli stół opiera się o ścianę, wygodnie jest zawiesić na nim półki. Możesz odgrodzić stół za pomocą stojaka lub szafki. Strefuj przestrzeń za pomocą stelaża, zasłon, parawanu. Nie oszczędzaj na wygodnych krzesłach i stołach. Praca przy komputerze ma głęboki wpływ na oczy i plecy. Taboret czy krzesło bez podłokietników nie sprawdzą się w sytuacji, gdzie planujesz pracować przy komputerze przez kilka godzin dziennie. Idealne, oparcie krzesła powinno być solidne, równe (ustawione pod kątem 90 stopni do siedziska), gładkie, z lekkimi zgrubieniami na krawędziach. Bardzo przydatnymi dodatkami są regulowane podparcie kręgosłupa i zagłówek odciążający kręgosłup szyjny. Będziesz musiał sam monitorować prawidłowe dopasowanie: nogi powinny całkowicie sięgać podłogi, a kolana być ugięte pod kątem 90 stopni.

Obowiązkowym elementem miejsca pracy jest obszerny i wygodny stół. Zorganizuj stół tak, aby był maksymalnie wysunięty i nigdy go nie zaśmiecaj. Wysokość blatu powinna idealnie odpowiadać twojej wysokości, w przeciwnym razie będziesz musiał pochylić się nad stołem lub, przeciwnie, co wpłynie zarówno na stan pleców, jak i na jakość pracy.

meble biurowe

Lokalizacja i oświetlenie

Być może należy zorganizować oddzielne oświetlenie miejsca pracy i reszty pomieszczenia (jeśli nie masz własnego pokoju do pracy), aby nie przeszkadzać reszcie domowników. W przypadku standardowego żyrandola wybierz oprawy sufitowe wpuszczane na obwodzie pomieszczenia. W ten sposób nie tylko unikniesz niepotrzebnych cieni, ale będziesz mógł także lokalnie oświetlić wymagany obszar.

Miejsce pracy nie powinno znajdować się w przejściu lub w przeciągu. Postaraj się wcześniej zaplanować swoje miejsce pracy, aby nie siadać plecami do reszty pokoju lub drzwi. Większość ludzi czuje się nieswojo, mając wrażenie, że ktoś może nagle pojawić się od tyłu lub że jego praca jest podglądana przez ramię. Jednym z głównych punktów Feng Shui jest taka lokalizacja krzesła, gdzie za plecami musi być ściana. Jeśli zmiana aranżacji mebli jest problemem, zawieś lusterko przed drzwiami w polu widzenia. Nie powinieneś ustawiać swojego miejsca pracy przed oknem, jeśli wiesz, że łatwo się rozpraszasz. Dlatego lepiej usiąść bokiem lub plecami do niego. Inną opcją są rolety plisowane, wznoszące się z góry, Miejsce pracy nie powinno zajmować dużo miejsca. W strefie zarezerwowanej wyłącznie dla domowego biura należy umieszczać tylko przedmioty związane bezpośrednio z twoją działalnością i nie zaśmiecać jej przypadkowymi przedmiotami. Miejsce pracy powinno być zorganizowane ergonomicznie, to znaczy zgodnie z zasadami umieszczania przedmiotów i sprzętu w przestrzeni dla jak najwygodniejszego użytkowania. Zachowaj ostrożność przy doborze odpowiedniego oświetlenia, wysokości stołu i mebli do siedzenia, gdyż nie powinny one powodować dyskomfortu podczas pracy. Sprawdź również jak wybrać idealny klimatyzator dla Twojego budynku, by podczas letnich upałów można było pracować w sprzyjających warunkach.


Sprawdź ofertę mebli biurowych i gabinetowych

Biurko mdd Ogi A Kup teraz
Biurko elektryczne Wuteh Sky Kup teraz
Fotel Profim Sorriso 10V fotel Kup teraz