24 Czerwiec 2024

Jak stworzyć biuro w domu?

img

Aranżacje wnętrz

Jak stworzyć biuro w domu?


Sprawdź ofertę foteli obrotowych

Fotel obrotowy Unique Viper Kup teraz
Fotel obrotowy Profim Xenon Kup teraz
Fotel obrotowy Grospol Ergohuman BS Kup teraz

Jak zrobić miejsce pracy w domu i na co zwrócić uwagę przy planowaniu domowego biura?

Podział na strefy

Biuro domowe stało się dla wielu z nas nową rzeczywistością. Zaleca się takie zaprojektowanie miejsca pracy w domu, aby kojarzyło się tylko z pracą. Jeśli nie masz wystarczającej powierzchni, aby przeznaczyć oddzielne pomieszczenie do pracy, możesz utworzyć „pokój w pokoju”, dzieląc przestrzeń. Miejsce pracy można oddzielić za pomocą regału, zasłony lub ścianki działowej. Dekor na ścianach może również pomóc oddzielić jedną strefę od drugiej. Nie masz odpowiedniego miejsca do pracy poza kuchnią? W takim razie do miejsca pracy w kuchni można użyć stołu kuchennego, ale z podziałem stołu na części tematyczne: jedna do pracy, druga - używana zgodnie z jej przeznaczeniem. Ostatecznie miejsce pracy można zorganizować w miejsce parapetu. Jedną z głównych zalet jest światło dzienne. Możesz samodzielnie zrobić stół z parapetu, używając blatu i nóg.

Biuro w domu: jak wybrać krzesło do pracy

Siedzący tryb życia wpływa korzystnie na nasze zdrowie. Aby uniknąć konsekwencji siedzącej pracy biurowej, ważne jest, aby wybrać odpowiedni ergonomiczny fotel. Dobre krzesło powinno mieć podłokietniki, synchronizację, ujemny kąt siedziska oraz regulację głębokości siedziska i oporu oparcia.

Światło

Uważa się, że najlepszym oświetleniem w miejscu pracy jest światło dzienne. Dlatego zaleca się zorganizowanie miejsca pracy naprzeciwko lub obok okna. Ponadto jasne światło dzienne zwiększa produktywność. Oprócz światła dziennego biurko powinno mieć lampę roboczą o mocy od 7 do 11 W z sufitem o mocy 500–600 lumenów. Odpowiednia wysokość lampy do pracy dla osoby dorosłej to 35-50 cm, a „temperatura” oświetlenia roboczego powinna być niższa niż w przypadku kinkietów nocnych i lamp podłogowych.

domowe biuro

Jak zorganizować miejsce pracy w domu: wysokość pulpitu

Dla średniej wysokości 170–185 cm zalecana wysokość powierzchni roboczej stołu wynosi 70–80 cm. Jeśli stół jest za niski – cierpi twój kręgosłup. Jeśli jest zbyt wysoki, kręgi szyjne. Alternatywą jest biurko stojące. Zakres wysokości takiego stołu waha się od 70 do 130 centymetrów. Zwróć uwagę na odległość między oczami a komputerem lub laptopem. Nie powinna być mniejsza niż 40 centymetrów.

Miejsce pracy w domu: składany stół roboczy

Jeśli nie możesz skorzystać z normalnego, tradycyjnego biurka, zainstaluj składany stół. Taki składany stół roboczy pozwoli zaoszczędzić przestrzeń w małym mieszkaniu. Możesz zamontować go obok okna, dzięki czemu zawsze będziesz mieć dostęp do światła dziennego.

W warunkach braku miejsca sprawdza się również składany mobilny stół - przy dobrej pogodzie można go wyjąć na balkon i cieszyć się pracą na świeżym powietrzu.

Organizacja miejsca pracy

Zorganizuj odpowiedni system przechowywania rzeczy niezbędnych w miejscu pracy. Obok stołu roboczego możesz postawić małą biblioteczkę, aby rozładować stół zapchany papierami. Pudełka papierowe i druty półek można owinąć tkaniną, aby pasowały do wystroju pomieszczenia. Do przechowywania rzeczy niepotrzebnych odpowiednie są wiklinowe kosze - wyrzuć wszystko, co przeszkadza i denerwuje. Nie zapomnij o koszu na śmieci. Pamiętaj, że będziesz musiał umieścić gdzieś urządzenia, które są dziś niezbędne w pracy biurowej. To przede wszystkim komputer. Tu możesz oszczędzić miejsce – decydując się na laptop, ale nadal musisz wygenerować miejsce na postawienie drukarki, skanera czy inne urządzenia. Powinny być one na tyle blisko ciebie, abyś wygodnie z nich korzystał i na tyle optymalnie ustawione, żeby nie przeszkadzać w pracy.


Sprawdź ofertę mebli biurowych i gabinetowych

Biurko mdd Ogi A Kup teraz
Biurko elektryczne Wuteh Sky Kup teraz
Fotel Profim Sorriso 10V fotel Kup teraz