30 Maj 2024

WZROST POPULARNOŚCI MINIMALISTYCZNEGO BIURA

img

Aranżacje wnętrz

WZROST POPULARNOŚCI MINIMALISTYCZNEGO BIURA


Sprawdź ofertę foteli obrotowych

Fotel obrotowy Unique Viper Kup teraz
Fotel obrotowy Profim Xenon Kup teraz
Fotel obrotowy Grospol Ergohuman BS Kup teraz

Jeśli chcesz, aby Twoi pracownicy wykonywali swoją pracę najlepiej jak potrafią, musisz zapewnić im biuro, które będzie odpowiadało ich potrzebom. To nie jest nauka o rakietach, prawda? Jednak co uważasz za dobre biuro, a co za złe? Każdy ma inne wyobrażenie na ten temat. 

Są jednak pewne rzeczy, co do których większość ludzi może się zgodzić. Dobre biuro to atrakcyjne, czyste, wygodne i łatwe do pracy pomieszczenie. Nie szkodzi, że kiedy ludzie odwiedzają Twoją przestrzeń, będą pod wrażeniem na wszystkie właściwe sposoby. Bałagan nie cieszy się dobrą opinią - nie bez powodu. Kiedy przestrzeń jest zagracona, jest o wiele bardziej prawdopodobne, że ktoś się potknie i zrobi sobie krzywdę. Jest to również o wiele mniej produktywne miejsce zbyt - bałagan w przestrzeni ma tendencję do przekładania się na bałagan w umyśle. Wygląda to również dość nieprofesjonalnie. 

Więc, przeciwieństwem bałaganu jest, co? Minimalizm. 

Czy kiedykolwiek myślałeś o tym, aby mieć minimalistyczne biuro? Czy w ogóle masz pojęcie, co to oznacza?

Ponieważ minimalistyczne biuro jest tak niezrozumiałe, zamierzamy poświęcić ten przewodnik, aby pomóc Ci zrozumieć, czym jest ten typ biura i być może rozważyć optowanie za nim samodzielnie. Oczywiście, jeśli jesteś jedną z wielu osób, które zdecydowały się pozostać w domu po zamknięciu, możesz również stworzyć minimalistyczne biuro domowe, stosując się do tych samych porad. 

Na pewno trendy w projektowaniu biur przychodzą i odchodzą, ale minimalizm nigdy nie wyszedł z mody. 

MINIMALIZM? CZY TO NIE OZNACZA PUSTEGO BIURA?

Wyjaśnijmy to sobie zanim zaczniemy. Wiele osób zakłada, że minimalizm oznacza dosłownie nic w biurze. Myślą, że oznacza to brak biurek, krzeseł biurowych, rozwiązań do przechowywania i mebli do sali konferencyjnej. Oczywiście, nie jest to możliwe. Wciąż musimy być w stanie prowadzić firmę, czyż nie?

Nie, minimalizm nie oznacza, że nie ma żadnych mebli biurowych ani wystroju w ogóle. Zamiast tego, minimalizm oznacza ograniczenie rzeczy do minimum. Oznacza to wykorzystanie przestrzeni tak bardzo, jak to tylko możliwe, bez wpływu na produktywność. Wręcz przeciwnie, minimalizm może sprawić, że Twoja przestrzeń stanie się jeszcze bardziej produktywna!

Celem minimalistycznego biura jest również stworzenie spokojnego i znacznie mniej stresującego środowiska dla pracowników. Wiele firm słusznie w pełni decyduje się na postawienie swoich pracowników na pierwszym miejscu, skupiając się na ich zdrowiu i dobrym samopoczuciu. Decydując się na ten styl projektowania biura może zatem oznaczać, że ich doświadczenie zawodowe jest o wiele bardziej pozytywne niż w porównaniu do pracy w frenetycznej i zagraconej przestrzeni.

Obejrzyj film, który pokazuje najbardziej minimalistyczne biuro na świecie w Göteborgu. Nie musisz iść tak daleko, ale warto to zobaczyć!

Inną ważną zaletą minimalistycznego designu jest dążenie do bycia bardziej zrównoważonym i do ograniczenia ilości odpadów. Recykling jest kluczowym celem. Jest to oczywiście coś, ku czemu wszyscy powinniśmy zmierzać, dążąc do poprawy sytuacji związanej ze zmianami klimatycznymi. 

Jak poprzednio, możesz spojrzeć w kierunku minimalistycznej organizacji biura domowego również. Nie chodzi tu tylko o przestrzenie komercyjne. Jeśli chcesz rozszerzyć go na swoje środowisko domowe w ogóle, możesz to zrobić też! 

5 POWODÓW, DLA KTÓRYCH MINIMALISTYCZNE BIURO MOŻE POMÓC TWOIM PRACOWNIKOM

Wszyscy pracodawcy muszą skupić się przede wszystkim na swoich pracownikach. Ma to sens, gdy o tym pomyślisz - Twoi pracownicy są tymi, którzy wykonują pracę, a to oznacza, że musisz zapewnić im opiekę i komfort podczas ich dni pracy. Jeśli rozważasz przejście na minimalistyczny wystrój przestrzeni biurowej, oto pięć powodów, dla których może to przynieść korzyści Twoim pracownikom, a nie tylko sprawić, że biuro będzie dobrze wyglądać. 

Minimalistyczne biura są naturalnie uspokajające

Na pewno można zdecydować się na dowolny kolor wystroju w minimalistycznym biurze, ponieważ chodzi bardziej o ilość mebli biurowych i innych przedmiotów, ale ta przestrzeń jest zazwyczaj bardziej uspokajająca. To większość ludzi ma tendencję do iść na biały, kremowy, szary, monochromatyczny wygląd, który ma, że chilled out czuć. Uspokajające przestrzenie są idealne do pracy, ponieważ zmniejszają stres w miejscu pracy. Nikt nie chce być zestresowany w pracy, a z punktu widzenia produktywności i zdrowia psychicznego, należy go zredukować. Minimalizm jest uspokajającą koncepcją i nie ma żadnych minusów! 

Łatwo jest wszystko znaleźć, co czyni go bardziej produktywnym

Ponieważ jest mniej rozwiązań biurowych przechowywania wokół, mniej krzeseł i biurek, i po prostu rzeczy, których potrzebujesz, to jest o wiele łatwiej znaleźć to, czego szukasz. W rezultacie ten typ biura jest ogólnie bardziej produktywną przestrzenią. Wszyscy wiemy, że produktywność jest ważna, ponieważ prowadzi do zysków i rozwoju. To są główne cele biznesu. Możliwość znalezienia tego, czego szukasz, oznacza również, że nie tracisz czasu i popełniasz mniej błędów. To wszystko przekłada się na lepszą obsługę klientów i przyjemniejsze doświadczenie pracy dla pracowników. 

Przestrzeń jest bezpieczniejsza dzięki mniejszym zagrożeniom fizycznym

Podstawy minimalistycznej przestrzeni oznaczają, że jest tam mniej. Przestrzeń jest sparowana z powrotem tak bardzo, jak to tylko możliwe. Oznacza to, że jest mniej fizycznych zagrożeń dla pracowników, którzy mogą się przewrócić lub zranić. Oczywiście, każde biuro powinno robić co może, aby ograniczyć zagrożenia, ponieważ są one związane z ustawą o bezpieczeństwie i higienie pracy. Jednak w minimalistycznej przestrzeni jest to po prostu łatwiejsze do zrobienia, ponieważ dzieje się to w sposób naturalny.  Możliwość swobodnego poruszania się po biurze jest również znacznie lepszym uczuciem niż konieczność chodzenia bokiem w dół niektórych części biura, ponieważ jest tam zbyt wiele biurek i nowoczesnych biurek biurowych na drodze. 

Przestrzeń jest bardziej przyjemna

Minimalistyczny projekt biura jest bardziej przyjemne doświadczenie z powodu wszystkich powyższych punktów. Jest to również nowoczesne i eleganckie, co zawsze będzie hitem. Ma to ogromny wpływ na morale i może prowadzić do lepszej produktywności po prostu z tego powodu. Oczywiście oznacza to również, że Twoi pracownicy mogą łatwiej współpracować. Mniej bałaganu oznacza więcej miejsca do myślenia, a to może oznaczać znacznie więcej pomysłów i kreatywności. To sprawia, że środowisko pracy jest fantastyczne. 

Plusy same się nasuwają!

To czystsza i bardziej higieniczna przestrzeń  Fakt, że w minimalistycznym biurze jest znacznie mniej mebli biurowych oznacza, że łatwiej jest je sprzątać. Te przestrzenie są zazwyczaj jaśniejsze w kolorze, które również pozwalają brud i kurz pokazać znacznie łatwiej. To wszystko składa się na bardziej higieniczną przestrzeń i oczywiście, w obecnym klimacie, ważne jest, aby zachować społeczny dystans. Mniej mebli oznacza więcej miejsca i znów, to oznacza bezpieczniejszą przestrzeń w tym względzie.

Z punktu widzenia bałaganu, minimalistyczne biuro w zasadzie go zakazuje. Jeżeli ty jesteś someone który zawsze miał zagraconego biurko, ty znajdujesz ten typ biurowego projekt zmusza ciebie zmieniać twój sposoby! Więc, co twoje biurko mówi o tobie? To ciekawe, aby dowiedzieć się, więc sprawdź tę infografikę. 

 


Sprawdź ofertę mebli biurowych i gabinetowych

Biurko mdd Ogi A Kup teraz
Biurko elektryczne Wuteh Sky Kup teraz
Fotel Profim Sorriso 10V fotel Kup teraz