14 Lipiec 2024

Trzy filary do zaprojektowania biura, które inspiruje kreatywność

img

Aranżacje wnętrz

Trzy filary do zaprojektowania biura, które inspiruje kreatywność


Sprawdź ofertę foteli obrotowych

Fotel obrotowy Unique Viper Kup teraz
Fotel obrotowy Profim Xenon Kup teraz
Fotel obrotowy Grospol Ergohuman BS Kup teraz

Winston Churchill powiedział: "My kształtujemy nasze budynki, potem one kształtują nas". Jak możemy zaprojektować biuro, aby sprzyjało kreatywności?

Projektowanie biura, które sprzyja kreatywności - tl:dr

  1. Razem. Twoje biurowe strefy socjalne powinny być wzorowane na angielskich kawiarniach z XVII/XVIII wieku. Ludzie powinni spotykać się przy czymś wspólnym, takim jak kawa czy rozrywka. Kiedy zderzają się paradygmaty, rodzi się kreatywność. To powoduje wzajemne zapylanie się wiedzy i prowadzi do narodzin nowych pomysłów. Pod względem intelektualnym ożywione rozmowy w biurowym wodopoju (np. w dobrze wyposażonej kafeterii) mogą być odżywcze.
  2. Odosobnienie. Zapewnij pracownikom odosobnione miejsca, w których będą mogli się wycofać, gdy będą tego potrzebować. Te przestrzenie powinny być spokojne, spokojne i wyglądać spokojnie. Takie przestrzenie są idealne do relaksu i samodzielnej pracy. Są one również wolne od głośnych hałasów.
  3. Elastyczność. Elastyczne wyposażenie pozwala pracownikom na swobodne poruszanie się po swoim miejscu pracy i łatwe wprowadzanie zmian. Kultowy budynek 20 jest doskonałym przykładem znaczenia elastyczności w projektowaniu miejsca pracy. Budynek 20, w którym dokonano niezwykłej liczby przełomowych odkryć, był elementarnie elastyczny. Mieszkańcy mogli spersonalizować jego wnętrze, aby spełnić swoje potrzeby.

Kreatywność to żywa rzecz. Jest zarówno kapryśna, jak i krucha. Powstaje w wyniku naturalnego gromadzenia się, ale także samoizolacji pracowników, którzy intuicyjnie poruszają się po swoim miejscu pracy, aby zaspokoić swoje potrzeby. Nie można jej nikomu narzucić, ale można do niej zachęcić poprzez odpowiedni projekt.

- mówi Eliza Donek, Product Manager, Mikomax.

Filar 1: Razem. Socjalizacja zaczyna się od ustawienia sceny.

"Te, które łączą ludzi, są najbardziej kreatywnymi przestrzeniami". Jonah Lehrer, autor, który napisał wiele artykułów i książek na temat kreatywności, twierdzi, że to ludzkie tarcie wywołuje iskry.

Weźmy pod uwagę angielskie kawiarnie z XVII i XVIII wieku.

Witalność społeczna. Eklektyzm to mieszanka różnych sposobów myślenia (pomyśl o wielu działach w przypadku, gdy masz biuro).

Nieprzewidywalność. Zapał. Londyńska kawiarnia była naprawdę inspirująca.

Była motorem innowacji, który przyniósł oświecenie. To organiczne środowisko stworzyło społeczność, która jest zdolna do błyskotliwości.

Jak możesz stworzyć kulturę innowacji na miarę londyńskiego coffeeshopu? Zbierz ludzi wokół wspólnego zainteresowania, takiego jak kawa czy sport. Możesz to zrobić w centralnym miejscu, takim jak udekorowana kawiarnia w środku biura. Może być wyposażona w moduły zasilania i różne układy mebli. Powinno to być miejsce, do którego ludzie chcą chodzić i gdzie czują się komfortowo pracując, jeśli mają dobry pomysł.

- mówi Eliza Donek, Product Manager, Mikomax.

Magia dzieje się, gdy łączą się paradygmaty.

Kluczem do kreatywności jest wzajemne zapylanie i przekazywanie wiedzy. Czasami, gdy pracownicy gubią się w swojej pracy, perspektywa kolegi może pomóc im ponownie zobaczyć cały obraz.

Gdzie najczęściej zbiera się Twój zespół? Tej przestrzeni należy poświęcić więcej uwagi i przemyśleń.

Jakie są ulubione cechy najpopularniejszego miejsca spotkań? Co można w nich poprawić? Na podstawie informacji zwrotnej dostosuj wszelkie modernizacje. Chcesz widzieć spotkanie umysłów, zderzenie różnych dyscyplin i wiedzy, tak aby pracownicy ze wszystkich działów mogli się mieszać i odczuwać synergię.

Wybierając rozwiązania akustyczne dla swojej przestrzeni, od boksów po ścianki działowe, weź pod uwagę hałas.

Dyskurs był kluczem do tworzenia innowacyjnych przestrzeni. Otwarte biura mogą utrudniać izolację mowy. Kabiny Hushoffice, które gwarantują prywatność mowy, pozwalają współpracownikom swobodnie i szczerze komunikować się ze sobą, nie przeszkadzając innym. Pomogą w tym różne ekrany, płyty sufitowe i panele ścienne.

Filar #2: Odosobnienie. Pozwól pracownikom na odizolowanie się.

Chociaż rozmowy i wspólna praca mogą pobudzić wyobraźnię, są pewne etapy procesu twórczego, które wymagają Twojej pełnej uwagi. Pomysły wymagają również czasu na rozwinięcie.

Pracownicy powinni mieć możliwość zrobienia sobie przerwy od biura, aby zająć się głębokim lub integracyjnym myśleniem.

Jest to miejsce ciche i wolne od bałaganu. Nie muszą być wyznaczone, ale pracownicy powinni czuć się komfortowo zajmując miejsce i zadomawiając się w samotności. Dostępność, komfort i wygoda to klucz do sukcesu.

Pracownik może myśleć wyraźniej w samotności i bez oceny.

Można stworzyć poczucie odosobnienia za pomocą dźwięku, wizualizacji i architektury. Przestrzeń jest spokojna, cicha i daje poczucie spokoju. W takiej przestrzeni człowiek może pozwolić swojemu umysłowi błądzić (lub pociągnąć za odpowiednie sznurki) i pozostać skupionym bez rozpraszania się. Hałas jest metaforycznie zablokowany przed pracownikami.

Pamiętaj, że momenty, w których krzyczymy "eureka!", są zwykle wtedy, gdy jesteśmy zrelaksowani.

Eureka! Nagła jasność. Informacja, która przekształca się w przełomowy pomysł. Dzieje się tak, gdy jesteśmy odłączeni, czasem w samotności. Możesz poświęcić kilka cichych przestrzeni w swoim biurze dla siebie. Pracownicy będą mogli odłączyć się od pracy i mieć chwile czystej radości. ".

Filar #3: Elastyczność. Daj swojemu zespołowi swobodę poruszania się po biurze.

Kluczem do uelastycznienia biura jest elastyczność i umożliwienie pracownikom swobodnego poruszania się i ad-lib. Dzięki temu możesz wprowadzać zmiany na bieżąco.

Kreatywność jest kapryśna. Elastyczność w pracy pomaga nadążyć.

To tak proste, jak możliwość przestawienia ścianek działowych, aby umożliwić tymczasowe rozdzielenie. Powiedzmy, że pracownik wymyśla wyjątkowe rozwiązanie, które jest zarówno zaskakujące, jak i obiecujące. Chce je natychmiast zastosować, ale potrzebuje komfortu intymnej przestrzeni. Taką przestrzeń można wymodelować za pomocą elastycznych ścianek działowych, takich jak SONIQ.

Biuro, które jest elastyczne i adaptowalne, tworzy relację między nim a pracownikami.

Pracownicy mają możliwość dostosowania swojego miejsca pracy do własnych upodobań. Pracownicy mają poczucie własności nad swoim miejscem pracy. Są w stanie dostosować się do zmieniających się potrzeb i osiągnąć większą produktywność dzięki bardziej wydajnej, precyzyjnie dostrojonej organizacji pracy.

Elastyczność polega na małych wyborach, które pozwalają na bycie wolnym.

Pracownik może stanąć przy stole o regulowanej wysokości i uzyskać abstrakcyjny pogląd na problem, który pomoże mu rozwiązać. Może również dostosować położenie ścianek działowych, aby zapewnić więcej prywatności uczestnikowi spotkania, który zawsze jest nieśmiały, ale ma nowe spostrzeżenia.

Pracownicy, którzy są zamknięci w sztywnych układach, muszą po prostu przestrzegać jego zasad. Może to prowadzić do obniżenia morale i produktywności. Spraw, aby układ był jak najbardziej elastyczny. Na każdym kroku wybieraj meble modułowe, ruchome i regulowane.

- mówi Eliza Donek, Product Manager, Mikomax.

Kultowy budynek 20 jest doskonałym przykładem elastyczności w projektowaniu miejsc pracy.

Jedną z najbardziej innowacyjnych przestrzeni w historii współczesnej był Budynek 20. Był on świadkiem wielu zmieniających świat innowacji. Najbardziej godną uwagi cechą budynku jest jego elastyczność. Ponieważ był on tymczasowy, naukowcy mieli swobodę zmiany jego układu.

Budynek 20 nie był statyczny ani pozbawiony życia. Został powołany do życia przez ludzi.

Ta koncepcja może być zastosowana w biurze poprzez użycie ruchomych ścianek działowych.

Dzisiejsze biuro powinno czuć, że żyje.

Salon tętniący rozmową, boksy wyciszające hałasy i pozwalające na płynne przemieszczanie się między nimi. To idealna równowaga. Ponieważ kreatywność jest w ruchu. Socjalizacja powinna być wspierana przez zawsze dostępne przestrzenie odosobnienia... z płynnym przemieszczaniem się pomiędzy obiema opcjami jak podczas żeglowania.

Podsumowanie projektu biura dla kreatywności

  1. Razem. Twoje biurowe strefy społeczne powinny być wzorowane na angielskiej kawiarni z XVII/XVIII wieku. Ludzie powinni spotykać się nad czymś wspólnym, takim jak kawa czy rozrywka. Kiedy zderzają się paradygmaty, rodzi się kreatywność. To powoduje wzajemne zapylanie się wiedzy i prowadzi do narodzin nowych pomysłów. Pod względem intelektualnym ożywione rozmowy w biurowym wodopoju (np. w dobrze wyposażonej kafeterii) mogą być odżywcze.
  2. Odosobnienie. Zapewnij pracownikom odosobnione miejsca, do których mogą się wycofać, gdy tego potrzebują. Odosobnione miejsca powinny być ciche, spokojne i dawać poczucie spokoju. Można je wykorzystać do zwykłego relaksu lub samodzielnej pracy. Są one również wolne od głośnych dźwięków.
  3. Elastyczność. Elastyczne wyposażenie pozwala pracownikom na swobodne poruszanie się po swoim miejscu pracy i łatwe wprowadzanie zmian. Kultowy budynek 20 jest doskonałym przykładem znaczenia elastyczności w projektowaniu miejsca pracy. Budynek 20, w którym dokonano niezwykłej liczby przełomowych zmian, był elementarnie elastyczny, ponieważ jego mieszkańcy mogli personalizować jego wnętrze do własnych potrzeb.

Projektowanie biura wspierającego kreatywność - najczęściej zadawane pytania

Czy biurko z regulacją wysokości STAND-UP R jest zasilane silnikiem elektrycznym czy ręcznym?

Biurko STAND UP R może być regulowane ręcznie.

Czy istnieją różne kolory ścian akustycznych TREE?

Możesz znaleźć je wszystkie tutaj.

Jak wysoka jest ścianka działowa SONIQ?

System ścianek działowych SONIQ występuje w 20 rozmiarach. Możesz zobaczyć je wszystkie na stronie produktu.


Sprawdź ofertę mebli biurowych i gabinetowych

Biurko mdd Ogi A Kup teraz
Biurko elektryczne Wuteh Sky Kup teraz
Fotel Profim Sorriso 10V fotel Kup teraz