30 Maj 2024

Ścianki działowe do biura - świetny sposób na zapewnienie ciszy i prywatności w biurze

img

Aranżacje wnętrz

Ścianki działowe do biura - świetny sposób na zapewnienie ciszy i prywatności w biurze


Sprawdź ofertę foteli obrotowych

Fotel obrotowy Unique Viper Kup teraz
Fotel obrotowy Profim Xenon Kup teraz
Fotel obrotowy Grospol Ergohuman BS Kup teraz

Co jest marzeniem pracownika open space? Prawdopodobnie w wielu przypadkach jest to odrobina prywatności w biurze. Trudno mu marzyć, a co dopiero realizować zadania, bo jego umysł jest tak zagracony hałasem, że nie może się na niczym skupić. W takich sytuacjach ścianki działowe do biura są świetną opcją projektową. Można stworzyć prywatną przestrzeń i zablokować odgłosy z zatłoczonego biura. Jak to się sprawdza w praktyce?

Aby zwiększyć komfort akustyczny, możesz użyć wolnostojących ścianek dźwiękoszczelnych lub biurkowych ścianek działowych, aby stworzyć indywidualne miejsca pracy i otwartą przestrzeń. Obecnie dostępnych jest wiele opcji, które mogą nie tylko zmniejszyć hałas biurowy i prywatność, ale także zwiększyć atrakcyjność przestrzeni.

Jak wybrać odpowiednią budkę telefoniczną do swojego biura

Wolnostojące przegrody biurowe na biurko - jakie wybrać?

Przymocowane do biurek, ruchome, z trzech stron lub tylko z przodu. Wszystko zależy od aranżacji i indywidualnych potrzeb, wynikających z charakteru lub pracy.

Wysokie przegrody biurowe montuje się po bokach i z przodu, aby zapewnić pracownikom prywatność i ciszę. Jeśli jednak wymagany jest kontakt, mogą go utrudniać. Jeśli pracownicy wymagają ciszy i skupienia, ale nadal muszą komunikować się z innymi lub wspólnie pracować nad projektami, lepiej dla nich wybrać niższe ścianki.

Niższe ścianki przy biurkach mogą ograniczyć rozpraszanie uwagi i pomóc nieco "zdyscyplinować" współpracowników. Człowiek staje się bardziej świadomy swoich współpracowników i dostosowuje swoje zachowanie do potrzeb innych. To częściowo rozwiązuje problem głośnych rozmów we wspólnych biurach.

Wolnostojące przegrody biurowe - zwykłe i niezwykłe

Inną opcją są systemowe ścianki do biur stojących. Ścianki te pozwalają zaaranżować nie tylko przestrzeń biurową, ale także biurową. Dzięki wysokim, wolnostojącym, mobilnym ściankom działowym można tworzyć i przebudowywać open space. Za ich pomocą można oddzielić stanowiska pracy i stworzyć zamknięte lub półotwarte boksy. Poprawiają też wyciszenie biura. Elementy takiej ścianki mogą być przezroczyste, nieprzezroczyste lub stanowić kombinację w zależności od wystroju biura i charakteru wykonywanej pracy.

Oto kilka rzeczy, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze stołu do sali konferencyjnej

Wolnostojące ściany dźwiękoszczelne są również możliwe w bardziej designerskim stylu. Mogą być używane do dzielenia i tłumienia przestrzeni biurowej, a także służyć celom dekoracyjnym. Stojące ścianki dźwiękochłonne w formie drzew to jedna z najbardziej atrakcyjnych opcji. "Walka z hałasem" w otwartych przestrzeniach staje się przyjemna dzięki ich oryginalnemu wzornictwu, bogatej kolorystyce i naturalnym materiałom.

Przegrody biurowe mogą być przesuwane. Mogą służyć do wydzielenia przestrzeni i wyciszenia jej, nadając wnętrzu niepowtarzalny i przytulny charakter.

Przegrody biurowe - konieczność czy nie

Wyciszenie dużych, otwartych biur, które ze względu na swoje rozmiary często mogą mieć problem z akustyką, jest możliwe na wiele sposobów. Są to między innymi wykładziny pochłaniające hałas, panele sufitowe, meble z miękkich tkanin. Zaletą ścianek do biura jest ich uniwersalność. Mogą służyć do blokowania hałasu, zapewniają prywatność pracownikom, a także pozwalają szybko zaaranżować open space. Nie warto z nich rezygnować.

Czy nie wiedziałeś?

Zbyt duży hałas lub zbyt cicha praca nie sprzyjają komfortowi i efektywności pracy biurowej. * 50 decybeli to dopuszczalny poziom dla przestrzeni otwartej. Lepiej jednak dążyć do 35 decybeli, gdyż pozwoli to na skoncentrowanie się na zadaniach umysłowych.

Warto też wiedzieć, że monotonne hałasy biurowe wbrew pozorom nie przeszkadzają pracownikom tak bardzo. Czasami jednak nie da się ich uniknąć. Warto rozważyć wprowadzenie takich hałasów do biura, aby zamaskować wszelkie inne (niespodziewane).

Hałas jest naturalnie zapewniany przez urządzenia biurowe. Jednak lepszym pomysłem może być odtwarzanie dźwięków natury (fale dźwiękowe, wiatr, deszcz, śpiew ptaków Będzie to przyjemniejsze i skuteczniejsze.


Sprawdź ofertę mebli biurowych i gabinetowych

Biurko mdd Ogi A Kup teraz
Biurko elektryczne Wuteh Sky Kup teraz
Fotel Profim Sorriso 10V fotel Kup teraz