14 Lipiec 2024

Jak wybrać biurko gamingowe?

img

Poradnik zakupowy

Jak wybrać biurko gamingowe?


Sprawdź ofertę foteli obrotowych

Fotel obrotowy Unique Viper Kup teraz
Fotel obrotowy Profim Xenon Kup teraz
Fotel obrotowy Grospol Ergohuman BS Kup teraz

Każdy gracz myśli o ulepszeniu swojego sprzętu komputerowego, ale jednocześnie nie powinien zapominać o komforcie miejsca do gry. Aby w pełni zanurzyć się w wirtualnym świecie gier, korzystnie jest zakupić biurko dostosowane do tego typu aktywności.

Zanim kupisz

Przed zakupem stołu do gry dla gracza musisz określić: przyszłe położenie stołu - należy go umieścić w pomieszczeniu w taki sposób, aby nie padało na niego bezpośrednie światło słoneczne. Określ wymiary konstrukcji - maksymalną wysokość i szerokość żądanego stołu należy obliczyć z wyprzedzeniem, aby później nie trzeba było przestawiać mebli w pokoju (najpierw zapisz wymiary komputera i akcesoriów, to pozwoli wybierz blat optymalny pod względem parametrów).

Jak wygląda takie biurko?

Główną cechą jest wielopoziomowy system rozmieszczenia powierzchni roboczych, co poprawia ergonomię konstrukcji. Jest to konieczne ze względu na wygodę umieszczenia wielu monitorów, joysticków, kierownic, pedałów, głośników i innego sprzętu. Dla większego komfortu biurko wyposażono w wysuwaną półkę na klawiaturę i podnóżek, aby zmniejszyć obciążenie ramion i kręgosłupa. Najlepszym rozwiązaniem jest stół w kształcie półksiężyca, kiedy blat „zasłania” gracza z obu stron.

chłopiec grający na komputerze

Zalety

To przede wszystkim wysoka jakość - do produkcji stołów komputerowych używa się bezpiecznych, nietoksycznych materiałów, blat jest odporny na różnego rodzaju uszkodzenia, wytrzymuje znaczne obciążenia i jest łatwy w czyszczeniu z brudu. Ergonomiczny kształt, dzięki któremu użytkownik może wygodnie pracować przy komputerze przez kilka godzin. Nowoczesny design - dostępne są różne modele, najpopularniejsze są te z symbolicznymi napisami lub obrazami scen ze znanych gier komputerowych. Takie produkty powinny mieć wyższy poziom komfortu i wszechstronności. Wiele marek mebli produkuje osobne linie stołów, z których korzystają gracze lub użytkownicy, dla których komputer to nie tylko rozrywka, ale urządzenie do wykonywania czynności zawodowych. Nierzadko można znaleźć biurko z regulowanym blatem, który jest lekko nachylony. Dzięki temu podczas zawodów w grze ręce gracza się nie męczą. Profesjonalne stoły do gier również powinny być wykonane z naturalnych materiałów, wiele konstrukcji posiada specjalną powłokę, która pozwala uniknąć pocenia się, co stwarza dodatkowy komfort.

Czym jeszcze wyróżniają się biurka do gier

Muszą mieć dużą wytrzymałość, ponieważ nie są używane przez kilka godzin dziennie, ale znacznie częściej. Najbardziej optymalny rozmiar blatu to 120 cm długości i 80 cm szerokości. Zwiększony obszar wynika z faktu, że na stole można umieścić dodatkowe atrybuty. Nowoczesne stoły mają atrakcyjny design, dzięki czemu z powodzeniem wpasują się w niemal każdy styl wnętrza. Powinny zapewniać możliwość ukrycia okablowania, aby wszystkie przewody mogły być ukryte wewnątrz biurka. Niektóre modele mają specjalną niszę, na której gracz może oprzeć łokcie. Pomaga to zmniejszyć obciążenie pleców podczas gry. Oprócz blatu powinny znaleźć się tam takie elementy konstrukcyjne jak różne szuflady, w których można schować dyski z grami, dodatkowe urządzenia i różne urządzenia. Większość stołów do gier ma półkę na klawiaturę i półki na inne elementy, takie jak system głośników. Niezależnie od tego, który stół wybierze gracz, powinien wyróżniać się praktycznością i ergonomią. Powinien być również maksymalnie wygodny, a ponadto zapewniać szybki dostęp do dowolnego komponentu gamingowego lub sprzętu biurowego.

Zazwyczaj do stołów do gier komputerowych używa się wyjątkowo grubych blatów. Cienkie są typowe dla biurowych stołów. Cała konstrukcja pokryta jest specjalistycznymi materiałami, które tworzą powłokę o właściwościach odpornych na ciepło i wilgoć.


Sprawdź ofertę mebli biurowych i gabinetowych

Biurko mdd Ogi A Kup teraz
Biurko elektryczne Wuteh Sky Kup teraz
Fotel Profim Sorriso 10V fotel Kup teraz