30 Maj 2024

Jak wybrać meble do biura?

img

Poradnik zakupowy

Jak wybrać meble do biura?


Sprawdź ofertę foteli obrotowych

Fotel obrotowy Unique Viper Kup teraz
Fotel obrotowy Profim Xenon Kup teraz
Fotel obrotowy Grospol Ergohuman BS Kup teraz

Jak wybrać meble biurowe aby stworzyć dla siebie przyjazna i funkcjonalną strefę pracy?

Przestrzeń

Pierwszą zasadą, której należy przestrzegać, zdaniem projektantów lokalu, jest podział przestrzeni na strefy, w których będą się znajdować pracownicy. Jak również, prawidłowe rozłożenie tych stref na większe i mniejsze w zależności od liczby pracowników. Ponadto konieczne jest dobranie mebli i ich kolorystyki tak, aby pasowały do korporacyjnych symboli biura. Pozwala z jednej strony zabezpieczyć miejsce pracy przed ingerencją i obecnością obcych osób, z drugiej strony zapewnia efektywną i pełną interakcję między pracownikami jednego działu. Na przykład niskie ścianki działowe i zaokrąglone blaty mebli biurowych, zdaniem psychologów, pozwalają czuć się bezpiecznie i nie przeszkadzają w pracy. Według tych samych psychologów jednym z głównych trendów w rozmieszczaniu mebli biurowych powinien być zakaz ustawiania biurka tyłem do otwartej przestrzeni. Jednym z głównych trendów w nowoczesnych europejskich meblach biurowych jest zaokrąglony lub całkowicie okrągły kształt wszystkich mebli.

umeblowane biuro

Meble biurowe powinny być dynamiczne

Dzięki odrzuceniu ostrych narożników i zwykłych prostokątnych kształtów możemy stworzyć korzystne warunki pracy. Meble o okrągłym i owalnym kształcie, ze względu na swoją specyfikę, sprzyjają wzajemnemu zrozumieniu i analizie przy podejmowaniu decyzji, a nietypowe kształty siedzeń pomagają rozwinąć wyobraźnię. Przede wszystkim meble biurowe powinny być dynamiczne, łatwo konfigurowalne, np. krzesła pracowników powinny być wyposażone w rolki, a także powinny umożliwiać szybkie i wygodne rozmieszczenie sprzętu biurowego i dokumentów biznesowych. Rodzaje mebli biurowych to stoły komputerowe i robocze, krzesła i fotele o różnym przeznaczeniu, szafki, regały, regały i półki. Dodatkowo meble biurowe dzielą się na dwie kategorie - meble dla pracowników i meble dla menedżera. Drugi typ to bardzo drogie meble wykonane z najwyższej jakości materiałów, wyposażone w najnowocześniejsze technologie.

Co należy wziąć pod uwagę przy wyborze mebli biurowych?

Wymiary mebli powinny być dobierane na podstawie wymiarów samego pomieszczenia. Szczególną uwagę należy zwrócić na wielkość stołów. Jeśli planujesz postawić tylko laptopa na biurku pracownika, wybierz mały, kompaktowy stolik. Jeśli pracownik pracuje z dużą ilością dokumentów, konieczne jest zakupienie dużego i wygodnego stołu. Profesjonalni projektanci pomogą ci w prawidłowym rozmieszczeniu mebli w biurze, biorąc pod uwagę wielkość pomieszczenia i liczbę zatrudnionych w nim pracowników. Uwzględnią ergonomię biura, odpowiednio zaaranżują miejsca pracy, które będą przytulne i wygodne dla pracowników firmy. Jeśli chcesz nadać firmie wyjątkowy styl, skorzystaj z usług projektanta, który wybierze i stworzy niepowtarzalny i zapadający w pamięć styl. Często meble biurowe wykonane są z laminowanej płyty wiórowej. Natomiast meble do gabinetu wykonane powinny być z naturalnych materiałów: drewna, skóry, zamszu. Kupując meble upewnij się, że sprzedawca posiada wszystkie niezbędne certyfikaty jakości. Zwróć także uwagę na przyjazność dla środowiska płyty wiórowej - klasa emisji nie powinna przekraczać E1. W takim przypadku płyta wiórowa musi mieć krawędź chroniącą przed odparowaniem szkodliwych dla zdrowia żywic klejących.

Jednym z głównych kryteriów wyboru odpowiednich mebli jest ich wygoda. Szczególną uwagę należy zwrócić na wybór foteli biurowych. Powinny mieć wygodne oparcie, podłokietniki oraz regulowaną wysokość. Powinny być jak najbardziej wygodne, ale jednocześnie proste.


Sprawdź ofertę mebli biurowych i gabinetowych

Biurko mdd Ogi A Kup teraz
Biurko elektryczne Wuteh Sky Kup teraz
Fotel Profim Sorriso 10V fotel Kup teraz