30 Maj 2024

Co sprawia, że przestrzeń do odpoczynku jest wspaniała?

img

Aranżacje wnętrz

Co sprawia, że przestrzeń do odpoczynku jest wspaniała?


Sprawdź ofertę foteli obrotowych

Fotel obrotowy Unique Viper Kup teraz
Fotel obrotowy Profim Xenon Kup teraz
Fotel obrotowy Grospol Ergohuman BS Kup teraz

Zespół hybrydowy ma tak wiele do zyskania dzięki przestrzeniom rekreacyjnym. Mogą one poprawić autonomię, socjalizację i równowagę między pracą a życiem prywatnym. Oto jak można je prawidłowo zorganizować.

Co to jest breakout area, obszar lub pokój?

Breakout space to obszar biura, który nie ma żadnego przeznaczenia. Choć brzmi to dziwnie, najlepszą rzeczą w tej przestrzeni jest jej nieokreślony charakter. Pracownicy mogą ją wykorzystać w dowolny sposób. Aby oderwać się od pracy. Trzeba przestać myśleć. Oddalić się od swoich biurek. I tak dalej.

Miejsca odpoczynku są zauważalnie mniejsze niż reszta biura.

Są one proste i oferują poczucie spokoju. Możesz tu oczyścić swój umysł. Są jasne. Nie są zagracone.

Zwiększają autonomię i dają pracownikom swobodę korzystania z przestrzeni według własnego uznania.

To płynne środowisko, w którym ludzie mogą wprowadzać zmiany w swojej pracy lub inaczej myśleć o zadaniu. To zmiana tempa. To zmiana scenerii. To szansa na wzięcie głębokiego oddechu. Tego właśnie wymagają pracownicy.

Efektywne meble wypoczynkowe muszą być elastyczne.

Przestrzenie te należą do najbardziej elastycznych w biurze. Można je modyfikować i odróżniać od formalnych miejsc pracy. System ścianek działowych SONIQ to świetna opcja do tworzenia stref relaksu.

Strefy relaksu to sposób na wzmocnienie podstawowej roli biura na przyszłość, jaką jest socjalizacja.

Dobrze zaprojektowana strefa relaksu może być bardzo towarzyska i wypełniona niespodziewanymi spotkaniami i swobodnymi dyskusjami. Przestrzenie te mogą być świetnym wsparciem produktywności dla zespołów hybrydowych. Pozwalają na lekką i swobodną socjalizację i są świetne do ułatwiania współpracy między ludźmi.

Strefy relaksu w biurach są świetne, ponieważ zaspokajają wiele różnych potrzeb i pozwalają ludziom korzystać z nich instynktownie. Nigdy nie wiesz, co możesz tam znaleźć. Nigdy nie wiesz, kogo możesz spotkać. Wnoszą do pracy element odświeżający, a ich spontaniczność jest odświeżającą przerwą od sztywnego, liniowego myślenia, które może ją utrudniać. Mogą być korzystne na wiele sposobów. Pomagają stworzyć jaśniejszą pracę poprzez wspieranie szerszej gamy potrzeb pracowników.

- mówi Eliza Donek, Product Manager, Mikomax.

Tak, strefy przerw w pracy mogą pomóc w zachowaniu równowagi między życiem zawodowym a prywatnym.

Miejsca odpoczynku zapewniają ucieczkę od stresu związanego z utrzymaniem wydajności. Twój zespół zauważy, że są one ważne poprzez uwzględnienie ich w układzie.

Jeśli biuro jest zdominowane przez poważne miejsca pracy, pracownicy nie otrzymają wsparcia w utrzymaniu zdrowego i zrównoważonego środowiska pracy. Możesz zaspokoić wszystkie potrzeby pracowników, zapewniając kilka relaksujących, bezstresowych przestrzeni, takich jak obszary przerw. Pozwoli to na zapewnienie wszystkiego, od relaksu po pracę.

- mówi Eliza Donek, Product Manager, Mikomax.

Takie przestrzenie są idealne do spotkań w locie.

Są w stanie poradzić sobie z tłokiem w salach konferencyjnych. Są idealne do niezobowiązujących spotkań, a kabiny konferencyjne pozostawiają tym, którzy naprawdę ich potrzebują. Są też doskonałą alternatywą dla niewygodnego, krępującego kucania na podłodze.

Przestrzenie z przerwami mogą być wykorzystywane do tych nieoczekiwanych rozmów, o których często zapominamy, gdy opracowujemy specyfikację przestrzeni konferencyjnych. Załóżmy, że kończysz spotkanie z klientem i trzech pracowników chce wymienić się pomysłami przed powrotem do pracy. Ponieważ jest to miejsce swobodne i znajome, przestrzeń do spotkań jest idealna. Zachęca do otwartych rozmów, które utrzymują wszystkich na właściwym torze i informują o wszystkim.

- dodaje Eliza Donek, Product Manager, Mikomax.

Biuro hybrydowe jest bardziej adaptacyjne i odporne ze względu na przestrzenie typu breakout.

Można je kształtować i formować w dowolny sposób. Te cechy sprawiają, że są to świetne przestrzenie do odpoczynku. Ponieważ praca hybrydowa jest nowa i będzie wymagała zmian, sensowne jest, aby istniały pewne obszary odpoczynku w układzie swobodnym z łatwymi do kształtowania opcjami wnętrza, takimi jak modułowy system ścianek działowych SONIQ.

Jest to przestrzeń "bonusowa", którą można łatwo zmodernizować.

Twoja przestrzeń do wyłamywania się służy jako bańka skupiająca się na nowych pracownikach, którzy chcą wejść głębiej w lejek sprzedażowy. W następnym miesiącu przekształć tę przestrzeń w stanowisko do współpracy dla zespołu sprzedaży, aby generować nowe pomysły. W następnym kwartale uczyń z niej salon wystawowy R&R. I tak dalej.

Są to trzy proste wskazówki, które pozwolą stworzyć niezapomniane przestrzenie do pracy.

Ta gra wymaga elastyczności, różnorodności i przewidywania.

1. Uczyń je strategiczną częścią, a nie dodatkiem do swojego planu

Przestrzenie wypoczynkowe nie powinny być tworzone tylko w ostatniej chwili, ale powinny być starannie zaplanowane i umieszczone w najbardziej dogodnych dla pracowników miejscach. Przestrzenie te mają wiele korzyści, które warto rozważyć.

2. Staraj się znaleźć różnorodność, odróżniaj każdą przestrzeń odpoczynku od innej

Istnieje wiele możliwości umeblowania. Zróżnicowana atmosfera. Pracownicy będą bardziej komfortowo poruszać się po miejscu pracy każdego dnia, jeśli w miejscach odpoczynku będzie więcej różnorodności. Pozwoli im to na pokonanie zadań i powolne, ale stałe posuwanie się do przodu w maratonie.

3 Użyj elastycznych mebli SONIQ, aby każda strefa odpoczynku była jak najbardziej adaptowalna.

SONIQ to system podziału pomieszczeń, który można dostosować do swoich potrzeb. Można go dostosować za pomocą dwóch rodzajów łączników, które pozwalają łączyć poszczególne panele SONIQ obok siebie lub pod kątem 90 stopni. Pracownicy mają pełną kontrolę nad tym, jak wygląda ich miejsce pracy, dzięki łatwej regulacji systemu.

Dowiedz się więcej o częściach biurowych SONIQ

Strefa relaksu w biurze - tl:dr

  • Strefa relaksu to nieformalna przestrzeń w miejscu pracy, która nie ma konkretnego przeznaczenia i z której pracownicy mogą korzystać według własnego uznania. Może ona zwiększyć autonomię miejsca pracy i dać pracownikom większą kontrolę nad ich środowiskiem pracy.
  • Strefa odpoczynku, która jest elastyczna i możliwa do zaadaptowania, jest cechą charakterystyczną udanego rozwiązania. Takie przestrzenie są również mniej zagracone niż reszta miejsca pracy.
  • Te przestrzenie promują główną funkcję biura w kontekście przyszłości: socjalizację. Ta swobodna atmosfera zachęca do lekkiej współpracy i swobodnej mieszanki ludzi.
  • Przestrzeń typu breakout nie ma określonego celu i może być wykorzystywana do zapewnienia przerwy od presji bycia produktywnym przez cały czas. Może to pomóc w osiągnięciu lepszej równowagi między życiem zawodowym a prywatnym.
  • Możesz stworzyć relaksujące przestrzenie, które są zarówno strategiczne, jak i funkcjonalne. Wyznacz każdy obszar za pomocą elastycznych mebli, takich jak system ścianek działowych SONIQ.

Strefa relaksu w biurze - najczęściej zadawane pytania

Co to jest strefa relaksu?

Strefa relaksu to obszar, z którego pracownicy mogą korzystać, aby zrelaksować się w biurze. Nie ma ona określonego przeznaczenia i może być wykorzystywana przez każdego.

Czym jest strefa relaksu w biurze?

Breakout area, znany również jako strefa wypoczynku, to obszar w biurze, z którego pracownicy mogą korzystać w dowolny sposób. Obszary te mogą być wykorzystywane do wszystkiego, od pogawędek przy kawie, przez improwizowane spotkania, po pracę z dala od biurka. Są one swobodne i wygodne, a także mogą być wykorzystywane w celu zrównoważenia zgiełku związanego z pracą hybrydową.

Co sprawia, że break room lub biurowa strefa relaksu jest świetnym miejscem?

Przestrzeń relaksacyjna to sukces, ponieważ oferuje wygodę, komfort i elastyczność. Pracownicy muszą mieć możliwość intuicyjnego dostosowania przestrzeni poprzez przestawianie mebli. Znajdą wtedy właściwą równowagę pomiędzy wykonywanym zadaniem a przestrzenią. Modułowy system ścianek działowych, taki jak SONIQ, może być solidną podstawą do stworzenia nowej przestrzeni.


Sprawdź ofertę mebli biurowych i gabinetowych

Biurko mdd Ogi A Kup teraz
Biurko elektryczne Wuteh Sky Kup teraz
Fotel Profim Sorriso 10V fotel Kup teraz