14 Lipiec 2024

Czy warto zainwestować w podnóżek biurowy?

img

Poradnik zakupowy

Czy warto zainwestować w podnóżek biurowy?


Sprawdź ofertę foteli obrotowych

Fotel obrotowy Unique Viper Kup teraz
Fotel obrotowy Profim Xenon Kup teraz
Fotel obrotowy Grospol Ergohuman BS Kup teraz

Gdy przez długie godziny musimy siedzieć w jednym miejscu, nie jesteśmy w stanie zaprzeczyć temu, że staje się to dla nas powoli ogromnym wyzwaniem. Jeśli przeliczymy te godziny i spróbujemy ustalić ich roczną wartość, z pewnością będziemy przerażeni. Mając to wszystko na uwadze powinniśmy sami dążyć do tego, by zagwarantować sobie możliwie jak najwyższy komfort. Nie jest to trudne. Na rynku nie brakuje wcale artykułów ergonomicznych, a ich główne zadanie polega na tym, aby wspomagać wykonywaną przez nas codzienną pracę. Nie powinniśmy mieć też problemu ze znalezieniem tych producentów, dla których ergonomia wydaje się mieć szczególnie duże znaczenie. Wśród rozwiązań, które ją poprawiają możemy wyróżnić, między innymi, podkładki pod myszy, podkładki pozwalające na lepsze ułożenie nadgarstka, specjalne podpórki pod plecy oraz różnego rodzaju podstawki czy to pod laptopa, czy to pod komputer. Coraz modniejsze okazują się też podnóżki biurowe. Czas więc zadać sobie pytanie o podnóżek biurowy. Czy warto zaopatrzyć się w tego rodzaju rozwiązanie? Okazuje się, że posiada ono przynajmniej kilka niemożliwych do zakwestionowania zalet.

Podnóżek biurowy – zalety

Wiele osób słyszało o podnóżkach biurowych i stwarzanych przez nie możliwościach, nie oznacza to jednak, że równie wiele jest w stanie wymienić ich wszystkie zalety. Warto więc przyjrzeć się uważniej temu rozwiązaniu. Lekarze są zdania, że regularne stosowanie podnóżka biurowego będzie miało korzystny wpływ na nasze zdrowie, za ich przykładem podążają przy tym również pracodawcy coraz częściej wliczający podnóżki do standardowego wyposażenia biura. Trudno się im zresztą dziwić. Korzystanie z podnóżka nie jest trudne, a jego możliwości można uznać za co najmniej imponujące.

Jedną z największych zalet podnóżka biurowego wydjae się to, że jest w stanie poprawić krążenie krwi. Gdy nie ruszamy się z miejsca przez wiele godzin, możemy odczuwać przecież nie tylko nieprzyjemne mrowienie w nogach. Skutkiem ubocznym zaburzenia krążenia krwi jest przecież także nierówna praca serca i jego zbyt szybkie bicie, narastające zmęczenie pojawiające się nawet wówczas, gdy nie ma ku niemu żadnych przesłanek, a także duszności.

Plusem podnóżka biurowego jest także to, że mamy w jego przypadku do czynienia z rozwiązaniem, które ułatwia zachowanie prawidłowej postawy ciała, gdy pracuje się przy biurku. Okazuje się, że nawet najlepsze krzesła biurowe nie zawsze są w stanie uwolnić nas od nawyku garbienia się. W rezultacie schorzenia kręgosłupa dotykają coraz młodsze osoby, coraz więcej osób zmaga się też z uporczywymi bólami głowy, które zdają się nie mieć medycznego uzasadnienia.

Oczywiście, mówiąc o zaletach podnóżków biurowych nie można zapominać i o tym, że te niewielkie rozwiązania są w stanie podnieść morale pracowników. Nie tylko poprawiają komfort pracy, ale również sprawiają, że dostarcza ona znacznie większej satysfakcji niż wówczas, gdy nieustannie trzeba ją przerywać z powodu narastającego bólu oraz dyskomfortu. Ból rozprasza, a jeśli trudno znaleźć jego źródło i nie ma się pomysłu na to, jak można byłoby się mu przeciwstawić przyczynia się do tego, że wykonywanie nawet prostych zadań staje się wyzwaniem.

Nie można nie dodać do tego redukcji tych problemów, jakie przy jego braku pojawiają się w dolnej części kręgosłupa. Ich skala nie jest wcale mała, o czym można się przekonać analizując liczne badania naukowe. Na szczęście, jeśli otoczenie pracy dostosowane jest we właściwy sposób, możliwe staje się wykluczenie naprawdę wielu możliwych powikłań.

 


Sprawdź ofertę mebli biurowych i gabinetowych

Biurko mdd Ogi A Kup teraz
Biurko elektryczne Wuteh Sky Kup teraz
Fotel Profim Sorriso 10V fotel Kup teraz