14 Lipiec 2024

Czy warto kupić fotel gamingowy, czy ergonomiczny?

img

Poradnik zakupowy

Czy warto kupić fotel gamingowy, czy ergonomiczny?


Sprawdź ofertę foteli obrotowych

Fotel obrotowy Unique Viper Kup teraz
Fotel obrotowy Profim Xenon Kup teraz
Fotel obrotowy Grospol Ergohuman BS Kup teraz

Zastanawiasz się, czy powinieneś kupić fotel do gier, czy jednak lepszym wyborem jest fotel biurowy ergonomiczny? Postaramy się pomóc ci w wyborze.

Przeznaczenie

Głównym powodem zakupu fotela do gier jest jego konstrukcja. Pomimo niezwykłego wyglądu, wiele modeli ze średniej i wyższej półki jest naprawdę wygodnych. Jeśli komfort jest jedynym kryterium i nie zależy ci na wyglądzie, może lepiej przyjrzeć się standardowym modelom biurowym. Za te same pieniądze można dostać wygodniejszy fotel, ponieważ producenci nie inwestują w swój projekt tyle wysiłku i pieniędzy, a nacisk kładziony jest na ergonomię. Fotele kubełkowe znajdujące się na krzesłach do gier doskonale nadają się do trzymania kierownicy w grach wyścigowych, ale nie są idealnym projektem do długotrwałego korzystania z komputera. Niektórym może się to nawet wydawać się to wskazane, że możemy siedzieć wygodnie przez kilka godzin, ale takie siedzisko nie jest uważane za ergonomiczne.

Twój wzrost i waga to czynniki decydujące o wyborze fotela

Fotel musi być dostosowany do twoich potrzeb. Często fotele psują się po prostu dlatego, że kupiliśmy niewłaściwy model. Dlatego przed zakupem sprawdź specyfikację. Opis wskazuje maksymalną wagę i zakres wzrostu. Na przykład niektóre fotele są specjalnie zaprojektowane dla mniejszych osób. Wiele modeli jest produkowanych przez tego samego producenta, ale pod różnymi markami Oznacza to, że przed zakupem fotela do gier koniecznie zapoznaj się z innymi modelami. Jeśli jedyną różnicą jest projekt tapicerki i logo, być może uda ci się znaleźć ten sam fotel innej firmy, ale w niższej cenie.

fotel ergonomiczny biurowy

Funkcje regulacji

Oczywiste jest, że wygląd jest głównym wyróżnikiem krzeseł do gier. Jednak kolejną ważną cechą, która odróżnia fotele do gier od biurowych, są ich możliwości regulacji. Najważniejsze funkcje regulacji, które różnią się w zależności od krzesła, to regulacja wysokości podłokietników, siedziska i pochylenia oparcia. Niemal wszystkie modele posiadają możliwość regulacji wysokości, funkcję odchylania oparcia oraz regulację podłokietników w górę iw dół. Jednak droższe krzesła mogą odchylać się dalej niż tańsze modele. Te drogie mają również możliwość regulacji podłokietników w kilku kierunkach, regulacji pochylenia siedziska, można je zablokować pod określonym kątem lub całkowicie zablokować przed przechylaniem. Jeśli chodzi o podłokietniki, to niektóre modele mają możliwość regulacji na boki, do przodu i do tyłu, pod kątem oraz oczywiście w górę i w dół.

Ergonomiczny fotel - co to jest?

Taki fotel uwzględnia twoje cechy fizjologiczne, aby zapewnić ci komfort i nie ograniczać ruchów w pozycji siedzącej. Błędem jest jednak oczekiwanie, że to samo krzesło będzie pasować do osób o różnym wzroście, budowie i wadze. W pozycji roboczej istnieją trzy strefy kontaktu, które wpływają na postawę siedzącą: podłoga, siedzisko i stół. Aby zapewnić najwygodniejszą pozycję, dwie z tych stref powinny mieć możliwość regulacji. W pozycji siedzącej nogi całą stopą powinny opierać się o podłogę, a biodra w stosunku do goleni powinny znajdować się pod kątem 90⁰-130⁰. Ergonomiczny fotel jest wyposażony w siedzisko z zakrzywioną w dół przednią krawędzią, aby uniknąć gniecenia żył w nogach. Ma też regulację głębokości siedziska. Siedzenie nie powinno być krótkie ani głębokie. Podparcie lędźwiowe powinno znajdować się dokładnie na poziomie dolnej części pleców i regulować w przód i w tył, aby zapewnić mocne wsparcie pod dolną częścią pleców. Fotel jest też zazwyczaj wyposażony w regulowany zagłówek, który powinien zapewniać podparcie dla tylnej części głowy i tym samym zmniejszać napięcie mięśni karku.


Sprawdź ofertę mebli biurowych i gabinetowych

Biurko mdd Ogi A Kup teraz
Biurko elektryczne Wuteh Sky Kup teraz
Fotel Profim Sorriso 10V fotel Kup teraz