24 Czerwiec 2024

Fotele gamingowe – zalety

img

Poradnik zakupowy

Fotele gamingowe – zalety


Sprawdź ofertę foteli obrotowych

Fotel obrotowy Unique Viper Kup teraz
Fotel obrotowy Profim Xenon Kup teraz
Fotel obrotowy Grospol Ergohuman BS Kup teraz

Aby maksymalnie zanurzyć się w świecie gier, ważny jest komfort i wygoda. Nie musi rozpraszać cię dyskomfort i ból pleców, aby w pełni cieszyć się grami wideo. Dla twojego komfortu zaprojektowano fotel gamingowy.

Czym jest fotel gamingowy?

Wiele osób uważa, że fotel do gier jest im niepotrzebny. W prawie każdym sklepie meblowym możesz kupić wysokiej jakości krzesło biurowe, nie tracąc dodatkowego czasu i pieniędzy. Tymczasem długie przebywanie w jednej pozycji prowadzi do osłabienia mięśni pleców i negatywnie wpływa na postawę. Dlatego tak ważne jest, aby siedzieć w wygodnym fotelu gamingowym. Będzie wspierać dolną część pleców i nie wpłynie negatywnie na stan kręgosłupa. Każdy fotel do gier ma swoje własne cechy i zalety. Zapewnia maksymalną wygodę przed komputerem. Fotel do gier wyposażony jest w podnośnik, który dostosowuje wysokość siedziska do optymalnej wysokości. Podłokietniki i zagłówki zapewniają naturalną pozycję ciała. Fotel gamingowy powinien mieć następujące cechy:

  • niezawodność elementów konstrukcyjnych;
  • wysoką ergonomię;
  • wytrzymałą metalową ramę;
  • zwiększoną funkcjonalność.

Fotel dla gracza posiada szeroki zakres regulacji pozycji. Prosty system regulacji pozwala na prawidłowe uzyskanie żądanej pozycji, która idealnie dopasuje się do konkretnej osoby.

Jak wybrać fotel dla gracza?

Kupując fotel gamingowy, weź pod uwagę następujące czynniki:

  • Komfort. Fotel powinien być wygodny pod względem konstrukcyjnym - stelaża i wewnętrznego wypełnienia. Powinien być wykonany z przyjemnej w dotyku tkaniny.
  • Nie kupuj zbyt tanich modeli. Nie są wysokiej jakości. Wybierz nie tylko niezawodne, ale także ergonomiczne krzesło w przystępnej cenie.
  • Dobry fotel ma wiele opcji dostosowywania. Ludzie różnią się wzrostem i stosunkiem parametrów ciała. Krzesło powinno mieć wiele regulowanych i wyjmowanych elementów. Jeśli dziś nie planujesz ich używać, z czasem mogą się przydać.
  • Dobrze, jeśli nie musisz ograniczać się tylko do wbudowanych funkcji. Możesz potrzebować myszy lub uchwytu na kubek. W tym celu stosuje się różne stojaki i inne elementy.

Niektóre modele są wyposażone w specjalne urządzenia służące do umieszczania klawiatury. Łagodzi to napięcie mięśni szyi i oczu oraz pomaga odprężyć całe ciało. Nie musisz sięgać po klawiaturę i męczyć wzroku. Inne posiadają kieszonki, w których można przechowywać różne wersje kontrolerów.

mężczyzna grający na komputerze i siedzący na gamingowym fotelu

Główne rodzaje

Fotel do gier do użytku domowego jest podzielony na kilka typów. Jeśli chodzi o materiał, skórzany fotel jest znacznie wygodniejszy niż materiałowy, ponieważ ma zwiększoną ergonomię. Modele z tkaniny są wyposażone we wkładkę z siatki. To najbardziej optymalne rozwiązanie, gdyż zapewnia dobrą wentylację organizmu. W sprzedaży znajdziemy następujące modele foteli gamingowych:

  • Ergonomiczne modele o wysokim komforcie z podnośnikiem gazowym do precyzyjnej regulacji wysokości.
  • Modele do gier wyścigowych, w których można regulować dosłownie wszystko - wysokość siedziska, oparcie, zagłówek i podłokietniki.

Wybierając fotele komputerowe, kieruj się swoimi potrzebami. Jeśli planujesz spędzać dużo czasu przy komputerze, preferuj wysokiej jakości fotele z maksymalnymi możliwościami i dodatkowymi akcesoriami. Jeśli nie siedzisz przy biurku przez dłuższy czas, wystarczy zwykły model ortopedyczny, który wspiera dolną część pleców i zapewnia wygodną pozycję. Kupując fotel, upewnij się, że jego elementy konstrukcyjne są niezawodne. Zwróć uwagę na kółka. Muszą być gumowane. W takim przypadku krzesło można ustawić na dowolnej powierzchni - linoleum, laminacie, podłodze z desek, a nawet płytkach ceramicznych. Powłoka nie ulegnie zniszczeniu i nie będzie cię rozpraszać nieprzyjemny pisk.


Sprawdź ofertę mebli biurowych i gabinetowych

Biurko mdd Ogi A Kup teraz
Biurko elektryczne Wuteh Sky Kup teraz
Fotel Profim Sorriso 10V fotel Kup teraz