12 Kwiecień 2024

Meble do recepcji w biurze - o czym należy pamiętać przy zakupie?

img

Poradnik zakupowy

Meble do recepcji w biurze - o czym należy pamiętać przy zakupie?


Sprawdź ofertę foteli obrotowych

Fotel obrotowy Unique Viper Kup teraz
Fotel obrotowy Profim Xenon Kup teraz
Fotel obrotowy Grospol Ergohuman BS Kup teraz

Każde biuro posiada recepcję i jest to kwestia niepodlegająca wątpliwości. Co więcej, recepcję można uznać za swoistą wizytówkę biura. To właśnie tam na pierwszym miejscu stawiają się klienci. Wobec tego recepcja ma za zadanie wywrzeć na nich jak najbardziej pozytywne wrażenie. Warto również zaznaczyć, że to przez recepcję przechodzi również klient, który opuszcza biuro, więc ma ona go poniekąd zachęcić do powrotu. Niemniej jednak urządzenie recepcji zawsze sprawia najwięcej problemów. Dlaczego? Przede wszystkim problematyczne jest wykreowanie miejsca idealnego zarówno pod względem estetycznym, ale także i pod względem funkcjonalnym. Co więcej zwykle urządzanie recepcji ma się odbyć przy uwzględnieniu jak najniższych kosztów, co jednak nie jest najlepszym pomysłem. Dlaczego? Recepcja to wizytówka i twarz biura. Szukanie w niej oszczędności jest więc jednocześnie poszukiwaniem oszczędności w firmowym wizerunku. Zacznijmy jednak od tego, że recepcja musi być urządzona gustownie i z pomysłem. Nieocenione okażą się więc odpowiednio dobrane meble do recepcji w biurze. Jednak o czym należy pamiętać przy ich zakupie?

Jak urządzić recepcję w biurze?

Recepcja w biurze to miejsce absolutnie szczególne. Zastanawiamy się więc często, jak ją odpowiednio urządzić. Przede wszystkim nie traktujmy recepcji jedynie jako miejsca, w którym sekretarka czy recepcjonistka ma z zadanie wykonywać powierzone jej obowiązki. O wiele lepiej będzie bowiem potraktować recepcję w biurze jako miejsce, w którym każdy klient ma szanse na poczucie się komfortowo i dobrze. Oczywiście względy funkcjonalne również są niezwykle istotne. Nikt przecież nie chce, by pracownicy mieli utrudnione zadanie. Wobec tego jak można urządzić idealną recepcję w biurze? Zacznijmy przede wszystkim od skupienia się na odpowiednim rozplanowaniu. W recepcji bowiem muszą znaleźć się idealnie dobrane meble recepcyjne, a także miejsce na wszelkie, niezbędne sprzęty RTV. Nie możemy także zapomnieć o tym, że nasi pracownicy muszą mieć odpowiednio dużo przestrzeni. Funkcjonalność w recepcji musi iść w parze z estetyką i odwrotnie. Zaplanujmy także miejsce na odpowiednie dodatki oraz akcesoria. To one bowiem podniosą walory wizualne całego miejsca, a jednocześnie zapewnią pracownikom maksymalnie komfortowe warunku pracy.

Poczekalnia

Meble biurowe do recepcji i poczekalni

To co jest niezwykle ważne podczas urządzania recepcji to fakt, że bardzo często spełnia ona również rolę poczekalni. Wobec tego planując zakup mebli, trzeba przede wszystkim rozważyć jakie ich rodzaje będą absolutnie niezbędne. Zacznijmy jednak o samodzielnych mebli biurowych do recepcji. Na samym wstępie konieczne będzie zakupienie mebla jakim jest lada recepcyjna. To ona będzie spełniała rolę blatu, a bardzo często również odgrodzi recepcję i jej pracowników od samego korytarza. Lada recepcyjna spełnia więc niezwykle praktyczną rolę. Przy okazji nie można zapomnieć o tym, że musi być ona również niezwykle estetyczna. Kolejno warto wyposażyć recepcje w biurko i fotel biurowy, który ma za zadanie zapewnić pracownikom maksymalny komfort. Finalnie przyszła pora na meble recepcyjne, które zwykle są najbardziej problematyczne. Mowa tu o wszelkiego rodzaju regałach, szafkach czy komodach, które mają służyć do przechowywania dokumentacji, a także do sprytnego schowania w nich wszystkich urządzeń elektronicznych. Jeśli w tym wypadku nie wiemy na jakie meble biurowe się zdecydować, postawmy na minimalizm. Przejdźmy teraz do poczekalni. Tam nie potrzeba wielu mebli. Zwykle wystarczy kilka wygodnych krzeseł, stolik kawowy, a także ewentualny wieszak na ubrania. To wszystko sprawi, że zarówno nasi pracownicy jak i goście w poczekalni, będą mogli czuć się maksymalnie komfortowo i jednocześnie wygodnie.

Lada recepcyjna z nadstawką czy bez - jaką wybrać?

Wspomniane już zostało, że najważniejszym meblem w recepcji staje się lada recepcyjna. Na rynku możemy znaleźć modele zarówno z dodatkową nadstawką, ale także i bez niej. Które więc sprawdzą się o wiele lepiej? Otóż to lada recepcyjna z nadstawką zwykła cieszyć się o wiele większą popularnością. Niemniej jednak w tym wypadku bardzo ciężko wyłonić jest jednoznacznego zwycięzcę. Warto więc skupić się na zamierzonym efekcie estetycznym, a także funkcjonalności recepcji. Wówczas taką ladę recepcyjną będzie można dopasować idealnie do potrzeb swoich pracowników, a także w taki sposób, by nie zaburzała ona ogólnego wystroju jaki panuje w biurowej recepcji.


Sprawdź ofertę mebli biurowych i gabinetowych

Biurko mdd Ogi A Kup teraz
Biurko elektryczne Wuteh Sky Kup teraz
Fotel Profim Sorriso 10V fotel Kup teraz