27 Wrzesień 2023

5 zasad, którymi należy się kierować przy wyborze krzeseł biurowych

img

Poradnik zakupowy

5 zasad, którymi należy się kierować przy wyborze krzeseł biurowych


Sprawdź ofertę foteli obrotowych

Fotel obrotowy Unique Viper Kup teraz
Fotel obrotowy Profim Xenon Kup teraz
Fotel obrotowy Grospol Ergohuman BS Kup teraz

Ergonomia jest ważnym aspektem bezpieczeństwa i dobrego samopoczucia w miejscu pracy. Wybór odpowiedniego krzesła do biura ma kluczowe znaczenie, ponieważ pracownicy spędzają wiele godzin w pozycji siedzącej. Oto kilka rzeczy, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze tego typu mebli.

Możliwość regulacji krzeseł biurowych

Ponieważ nie ma jednego biurka, które byłoby odpowiednie dla wszystkich, niemożliwe jest znalezienie krzeseł biurowych, które spełnią wszystkie potrzeby każdego. Możliwość regulacji jest jednym z najważniejszych atrybutów idealnych krzeseł biurowych. To oczywiste, że nawet najbardziej podstawowe meble są wyposażone w tę cechę. Krzesła powinny posiadać mechanizmy regulujące wysokość i głębokość siedziska, a także wysokość podłokietników, kąt nachylenia oparcia i kąt nachylenia zagłówka. Dzięki temu użytkownicy mogą dopasować fotel do swoich potrzeb i preferencji.

Ergonomiczne oparcia do krzeseł biurowych

Odpowiednie podparcie dla kręgosłupa jest ważne nie tylko dla komfortu pracy, ale również dla zdrowia. O tym, że znaczenie oparcia jest w tym względzie najważniejsze, nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Powinno ono dopasowywać się do pozycji kręgosłupa, szczególnie w odcinku lędźwiowym, gdyż to właśnie on jest najbardziej narażony na przeciążenia podczas pracy. Odpowiednio zaprojektowane fotele pomagają użytkownikowi utrzymać wygodną pozycję siedzącą i zmniejszają ryzyko rozwoju innych dolegliwości. Zaleca się, aby siedziska były miękkie i elastyczne. Często wykonuje się je ze specjalnej elastycznej siatki, ale możliwe jest również zastosowanie oparcia wyściełanego elastyczną pianką lub gąbką.

Idealny rozmiar i wysokość krzesła biurowego powinna być regulowana dla każdego pracownika. Nie jest to często spotykane. Dzieje się tak, ponieważ oprócz stworzenia komfortowego środowiska pracy, ważne jest również uwzględnienie aspektów estetycznych przestrzeni. Standaryzacja przestrzeni biurowej jest niezbędna, aby nadać jej odpowiedni wygląd. Trudno wyobrazić sobie miejsce pracy z różnymi meblami, biurkami i fotelami. Prowadziłoby to do chaosu estetycznego, co byłoby niekorzystne dla pracowników. Dlatego warto wybrać krzesła, które można regulować, aby dostosować je do pracowników o różnym wzroście i rozmiarze. Oprócz wspomnianej wcześniej możliwości regulacji ustawień.

Sprawdź ranking foteli biurowych do 1500 zł - https://firmowewnetrza.pl/ranking,fotele-biurowe-do-1500-zl-ranking.html

Krzesła biurowe

Podłokietniki i zagłówki do krzeseł biurowych

Praca w złej pozycji może być bardzo bolesna, jeśli spędzamy dużo czasu przy komputerze. Dobrym pomysłem jest wstawanie i poruszanie się co godzinę, aby odciążyć kręgosłup, nogi i ręce. Możesz również poczuć się o wiele lepiej, wstając od biurka i kładąc głowę na zagłówku. Ręce znajdują się na podłokietnikach. Ważne jest, aby przy wyborze krzesła biurowego sprawdzić, czy posiada ono takie elementy. Ponieważ podczas pracy przy komputerze ramiona są mocno eksploatowane, podłokietniki są szczególnie ważne. Ważne jest, aby dać im wsparcie i pozwolić im leżeć w jak najlepszej pozycji, aby zapobiec bolesnym skurczom i nadwyrężeniom stawów.

Dobrze wyprofilowane siedzisko

Najlepszym wyborem są krzesła biurowe z płaskim siedziskiem, ponieważ zapewniają największy komfort i są najbardziej naturalne. Powinny być one zaokrąglone z przodu, aby pracownicy nie odczuwali bólu podczas zginania kolan. Jeśli przepływ krwi do stóp i łydek jest utrudniony, może to prowadzić do bolesnych skurczów, drętwienia, a nawet otarć. Ważne jest, aby mieć duże siedzisko, aby móc wygodnie siedzieć. Do krzesła biurowego można dodać podnóżek, który będzie wspierał postawę i zmniejszy nacisk na stopy. Akcesoria te mogą być dostępne w zestawie, który zawiera fotel. Jednak zakup takich akcesoriów nie jest trudny.

Krzesła biurowe powinny spełniać wszystkie wymagania, ale także wyróżniać się estetyką i starannością wykonania. Dzięki temu można mieć pewność, że pracownicy będą mogli z nich korzystać przez długi czas i że nie stracą swoich właściwości. Ważne jest, aby były one wykonane z najlepszych materiałów. W naszej ofercie znajdziesz krzesła biurowe od cenionych producentów.


Sprawdź ofertę mebli biurowych i gabinetowych

Biurko mdd Ogi A Kup teraz
Biurko elektryczne Wuteh Sky Kup teraz
Fotel Profim Sorriso 10V fotel Kup teraz