23 Listopad 2024
Biurka z ławką to świetna opcja dla elastycznych przestrzeni biurowych.
Meble do biurka obsługi klienta. Uwagi do rozważenia
Czego nie może mieć?
Jak pokazują statystyki, wiele osób spędza przy biurku ponad 9 godzin każdego dnia. Aż 85% pracowników biurowych, odczuwa znaczny dyskomfort w trakcie wykonywania swoich zadań. Jest to szczególnie odczuwalne wtedy, gdy nie mają oni możliwości na zmianę pozycji. Z tego też względu dziś firmy zaczęły się baczniej interesować komfortem swoich pracowników i ich samopoczuciu, decydując się na biurka zarówno do pracy na siedząco, jak i do pracy na stojąco.
Oczywiście dla ludzkiego organizmu stanie cały dzień jest szkodliwe, podobnie jak i siedzenie przez okrągły dobę. Dlatego najlepszym rozwiązaniem w pracy, jest okresowe zmienianie pozycji. Raz się wstaje, drugi raz natomiast pracuje się na siedząco. Polecane jest także wykonywanie pewnych ćwiczeń fizycznych do rozruszania ciała, przykładowo przysiadów. Biurka do pracy siedzącej i stojącej są rekomendowane przede wszystkim tym pracownikom, którzy w swojej pracy zazwyczaj muszą cały czas być przy biurku lub przy telefonie i nie mają zbyt wielu możliwości na zmianę swojej pozycji.
Oczywiście warto wcześniej rozważyć to, w jaki sposób możesz wykorzystać w swoim biurze takie biurko do pracy stojąco-siedzącej. Najlepiej byłoby gdyby każdy pracownik mógł otrzymać biurko, które posiada regulację wysokości. Jednak zazwyczaj nie ma na to środków lub też z innych względów jest to po prostu niewykonalne. Dlatego można zdecydować się po prostu na ustawienie wspólnych stanowisk pracy o takich możliwościach, które byłyby rozsiane po całym biurze. Gdy tylko ktoś miałby potrzebę aby zmienić swoją pozycję, wówczas mógłby do takiego stanowiska sobie podejść. Wiele firm decyduje się na to aby oferować takie biurka jedynie osobom, które mają przesłanki zdrowotne do wykonywania pracy właśnie w taki sposób, z możliwością zmiany swojej pozycji.
Kupując takie biurko i już poważnie decydując się na wydatek powinniśmy zapoznać się z wszystkimi kwestiami typowo technicznymi. Po pierwsze musimy zadać sobie pytanie, w jaki sposób pracownicy będą z takiego biurka korzystać i z jakiej pozycji najbardziej będą zadowoleni. Ponadto trzeba także zweryfikować zakres wysokości takiego mebla. Welu producentów wskazuje, że najbardziej optymalnym zakresem jest ten od 22,6 ″ do 48,7 ″. Sporo jednak zależy tutaj od tego z jak wysoką osobą mamy do czynienia. Jeśli biurko ma być wykorzystywane przez osoby różne, wówczas najlepiej aby miało jak największe zasięgi. Jego minimalna głębokość powinna wynosić 30 ″.
Dobrać odpowiednio możemy również kształt powierzchni roboczej, pomyśleć nad sposobem opuszczania biurka ( ręczne korby, podnośniki elektryczne, podnośniki pneumatyczne). Dwie z ostatnich opcji wymienionych w nawiasie, to zdecydowanie najlepsze rozwiązania, które są ciche, bardzo wydajne i najłatwiejsze w obsłudze. Ważne jest również jak szybko biurko się opuszcza i podnosi. Jeśli biurko działa szybko, wówczas łatwiej będzie z niego korzystać wielu osobom w ciągu dnia.
Często osoby pracujące w biurach skarżą się jednak na to, że taka praca stojąca jest męcząca. Wówczas warto wyposażyć się w buty wspierające, zainwestować w matę żelową czy też podnośnik.
Kupując takie biurko, nie można zapominać również o jego cenie. Każde biurko może posiadać zupełnie inne opcje oraz możliwości, dlatego takie ceny mogą pomiędzy sobą dość mocno się różnić. Cena jednak nie powinna stanowić dla nas wyznacznika zakupu. To zdrowie pracowników powinno być w tej kwestii najważniejsze. Poza tym ich bardziej komfortowo będą czuć się oni w pracy, tym wydajniejsi będą.
Zbiór porad zakupowych i pomysłów na aranżacje biura oraz najlepsze rankingi mebli biurowych. Zapraszamy!
© Copyright firmowewnetrza.pl | Wszelkie prawa zastrzeżone.