06 Październik 2024
Biurka z ławką to świetna opcja dla elastycznych przestrzeni biurowych.
Meble do biurka obsługi klienta. Uwagi do rozważenia
Czego nie może mieć?
W dzisiejszych czasach ogrom prac wykonywanych jest zza komputerowego biurka. Nie trudno o przykłady, wymienić można chociaż by grafików, copywriterów, programistów, projektantów, ale nie tylko. Wspomnieć warto również o finansistach, księgowych czy urzędnikach. To tylko niektóre z nich. Wszyscy ludzie wykonujący wspomniane wcześniej zawody spędzają lwią część swojego czasu pracy przy biurko, co wystawia ich na cały szereg urazów czy schorzeń związanych z układem mięśniowo-szkieletowych. Ryzyko doznania urazu jest większe, gdy stanowisko pracy nie jest odpowiednio przygotowane. Ten artykuł pozwoli Ci zdobyć niezbędną wiedzę do stworzenia stanowisko pracy, które minimalizuje negatywny wpływu długotrwałej pracy przy biurko.
Mogłoby się wydawać, że pracując w pozycji siedzącej, nie wykonując przy tym pracy fizycznej, jesteśmy wolni od urazów. Nic bardziej mylnego. Taka praca może spowodować występowanie szeregu różnych dolegliwości. Statyczne obciążenia mięśni kręgosłupa, barków, rąk czy karku to tylko niektóre z nich, które mogą występować w trakcie wykonywania pracy w pozycji siedzącej. Często ludzie bagatelizują występujące objawy i decydują się kontynuować pracę, pomimo jasnych przesłanek, że coś jest nie tak. Takie zachowanie powoduje do zapalenia stawów, pochewek ścięgnistych, czy zwyrodnienia stawów lub mialgii. Zgodnie z publikacją "Occupational biomechanics" autorstwa Chaffin D.B. i Andersson G.B.J praca w pozycji siedzącej tworzy dwukrotnie większy nacisk na dyski kręgosłupa niż ta sama praca wykonywana w dowolnej stojącej pozycji. Jest to rzecz, o której należy pamiętać.
Naturalną pozycją dla ludzi jest pozycja stojąca, do której nasz organizm jest przyzwyczajony. Praca przy biurko właśnie w tej pozycji może okazać się dla naszego ciała zbawienna. Oczywiście, długotrwałe stanie w jednej pozycji również może spowodować nieoczekiwane, negatywne rezultaty. Zaliczyć do tego możemy m.in. żylaki, bóle pleców czy obrzęki stóp. Złotym środkiem na te dolegliwości są częste zmiany pozycji, poruszanie nogami i niwelacja nacisku na stawy, w czym pomóc może umieszczenie pod stopami maty antyzmęczeniowej.
Jeśli zastanawiasz się czy praca przy biurku w pozycji stojącej jest dobrym wyborem, zapoznaj się z poniższą listą, która rozwieje Twoje wątpliwości:
W trakcie przyrządzania swojego biura, warto urządzić je tak, aby umożliwiało nam pracę w obu pozycjach, zarówno stojącej, jak i siedzącej. Kluczowym aspektem jest wybór biurka z regulacją wysokości.
Biurka wyposażone w możliwość elektrycznej regulacji wysokości umożliwiają bezproblemową zmianę nastaw, wyłącznie za pomocą panelu sterującego.
Zbiór porad zakupowych i pomysłów na aranżacje biura oraz najlepsze rankingi mebli biurowych. Zapraszamy!
© Copyright firmowewnetrza.pl | Wszelkie prawa zastrzeżone.