27 Luty 2024

Lady recepcyjne - stworzenie nowoczesnej recepcji dla firmy

img

Poradnik zakupowy

Lady recepcyjne - stworzenie nowoczesnej recepcji dla firmy


Sprawdź ofertę foteli obrotowych

Fotel obrotowy Unique Viper Kup teraz
Fotel obrotowy Profim Xenon Kup teraz
Fotel obrotowy Grospol Ergohuman BS Kup teraz

Nowoczesna recepcja powinna być atrakcyjna, funkcjonalna i spójna z wizerunkiem marki. Powinna umożliwiać sprawne zarządzanie biurem i przyciągać uwagę klientów. Powinna zaskakiwać gości i wzbudzać zaufanie do firmy. Lady recepcyjne odgrywają ważną rolę w tym powitalnym "spektaklu".

Najważniejszymi zasadami aranżacji recepcji w firmie są:

 • Recepcja powinna być zgodna z aktualnymi trendami i mieć indywidualny charakter. Nie jest to już tylko miejsce oczekiwania na swoją kolej, ale przyjazne lobby z oryginalnym designem i wygodną ladą recepcyjną.
 • Nie może być mowy o przypadkowości. Firmowy dobór kolorów, zastosowanie wysokiej jakości materiałów (szkło, stal, skóra, szlachetne drewno) oraz staranne wykonanie - wszystko to musi cieszyć oko i współgrać z charakterem marki.
 • Poza gościnną recepcją, która często ukryta jest za atrakcyjną wizualnie ladą, najważniejszym elementem powinno być widoczne logo firmy (lub logo reklamowe).
 • Recepcja musi być wyposażona w ladę i biurko. Musi się w niej znaleźć również szafka na dokumenty, fotele i/lub sofa, wieszak na ubrania, szafa, stolik. W recepcji można umieścić Hush Work, aby goście mogli spokojnie pracować w oczekiwaniu na spotkanie.
 • Warto zainstalować paczkomat Collectomate dla pracowników, aby recepcja była bardziej wydajna i uporządkowana. Aplikacja ta umożliwia kurierom i odbiorcom paczek wysyłanie i odbieranie przesyłek.
 • Styl jest ważny. Dobrym wyborem jest styl minimalistyczny z nutą natury, np. żywe rośliny w recepcji, oraz naturalne materiały. Dobrym wyborem dla minimalizmu są również akcesoria o oryginalnych wzorach.

Dowiedz się, jak wybrać najlepsze meble biurowe

zdjęcia: Katarzyna Seliga-Wroblewska, Marcin Wroblewski / Fotomohito klient: Mikomax

Lady recepcyjne - praktyczne centrum zarządzania

 • Lada recepcyjna powinna znajdować się naprzeciwko wejścia do firmy. Ma to znaczenie zarówno funkcjonalne, jak i wizerunkowe. Osoba, która wchodzi do recepcji wie dokładnie, gdzie się znajduje. Recepcjonista widzi też, czy wchodzi klient, petent lub gość, którym trzeba się zająć.
 • Stanowisko obsługi jest głównym punktem centralnym recepcji. Musi być dobrze oświetlona i stylistycznie przejrzysta, aby nowi klienci mogli łatwo się w niej odnaleźć. Obecnie najczęściej wybierane jest oświetlenie LED.
 • Rozmiar biurka i/lub lady recepcyjnej będzie zależał od wewnętrznej organizacji firmy i dostępnego metrażu. Najlepszym rozwiązaniem jest takie, które obejmuje całe stanowisko pracy recepcjonisty.
 • Ergonomia jest ważna dla każdego stanowiska pracy. Blaty tworzące lady recepcyjne montowane są od zewnątrz na wysokości od 110 do 120 cm. Pozwala to na wygodne korzystanie z dokumentów, a nawet pisanie w pozycji stojącej. Blat można obniżyć do 80 cm od wewnętrznej strony recepcji, co pozwala recepcjonistom na wygodną pracę na siedząco. W przestrzeni blatu zmieszczą się również wszystkie urządzenia i kontenery biurowe z szufladami.
 • Urządzając recepcję lub wybierając projekt do umieszczenia przy ladzie należy wziąć pod uwagę dostępność dla osób niepełnosprawnych. Obniżona do 70 cm krawędź blatu pozwala osobom niepełnosprawnym na wygodne korzystanie z biurka.
 • Choć głębokość lad recepcyjnych może być różna, należy wziąć pod uwagę, że można na nich umieścić niezbędne przedmioty. Przenoszenie dokumentów może być utrudnione, jeśli blat jest zbyt duży. Standardowa szerokość blatu zewnętrznego wynosi zazwyczaj 40 cm. Blaty wewnętrzne, które są wykorzystywane jako lady recepcyjne, są zazwyczaj nieco szersze (60-80 cm).
 • Ostatnią kwestią jest design lady recepcyjnej. Można bawić się fakturą czy kolorem, ale forma powinna być klasyczna i prosta. Dzięki temu efekt będzie murowany!

Dowiedz się, jak wybrać biurową szafę aktową

Lada recepcyjna - projekt na lata

Biurko służbowe, aby mogło spełniać swoją reprezentacyjną funkcję, musi być cały czas w idealnym stanie. Tylko najlepszej jakości materiały i umieszczenie ich w najbardziej odpowiednich miejscach pozwoli na wieloletnie użytkowanie bez uszczerbku na jakości.

Na pionowe powierzchnie, zaokrąglone elementy lady i zaokrąglone filary nadają się różne rodzaje twardych laminatów. Kamienne i stalowe lady recepcyjne są trwałe i eleganckie. Szkło, takie jak dekoracyjne Lacobel, nadaje się tylko do miejsc, które nie są narażone na bezpośrednie uderzenia. Wynika to z jego mniejszej odporności na uszkodzenia mechaniczne.

Źródła

 • https://biznes.newseria.pl/komunikaty/recepcja-w-stylu-smart,b154313713

Dominika
ZelichMicomax Umowa o dzieło

ManagerZaczęłam swoją przygodę w


Mikomax

Firma Smart Office powstała ponad dziesięć lat temu. W pierwszej roli jako Office Manager, ostatecznie awansowałam do Działu Kontraktów. Dział ten jest odpowiedzialny za projekty komercyjne dla klientów strategicznych. Byłam kobietą, która na co dzień chodziła w szpilkach i spódnicy. Ale jako koordynator zostałam koordynatorem i biegałam po placu budowy w kasku, próbując znaleźć wspólny język dla ekip instalacyjnych. Dziś największą motywację znajduję w zakończonym projekcie. Nowoczesne rozwiązania, które tworzone są dla Klienta, przeplatają się i integrują z naszymi standardowymi rozwiązaniami biurowymi.


Sprawdź ofertę mebli biurowych i gabinetowych

Biurko mdd Ogi A Kup teraz
Biurko elektryczne Wuteh Sky Kup teraz
Fotel Profim Sorriso 10V fotel Kup teraz